استاندار مازندران، عنوان کرد

تخصیص ۳۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار، رهاورد سفرهای استانی رئیس‌جمهور شهید به مازندران

استاندار مازندران با اشاره به انجام ۲ سفر استانی شهید آیت الله رئیسی به مازندران، گفت که دستاورد این سفرها به این خطه از شمال کشور تصویب و اختصاص ۳۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح هاست.

یوسف نوری، افزود: این میزان اعتبار سفرهای استانی رئیس جمهور شهید به مازندران جدای از تسهیلات در نظر گرفته شده ‌است.

وی ادامه داد:‌ تاکید بر ارتباط مردمی و بررسی از نزدیک مشکلات و چالش های موجود واحدهای صنعتی در این سفرها باعث شد که اکنون شاهد راه اندازی مجدد بنگاههای اقتصادی تعطیل مازندران هستیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه دغدغه کشاورزان در سفرهای استانی شهید آیت الله رئیسی مغفول نمانده است، ‌اظهار داشت: در سفر اخیر رئیس جمهور شهید در اواخر اردیبهشت ماه به مازندران جلسه ویژه پیگیری موضوعات برنج و مرکبات در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد:‌ در دولت سیزدهم به موضوع تامین آب توجه جدی شد به طوریکه ۶۵ درصد اعتبارات تکمیل سد گلورد در این دولت تامین شده است.

نوری همچنین گفت که در سفر دوم شهید آیت الله رئیسی به مازندران اعتبارات خوبی برای ساخت و تکمیل سد البرز، دیگر سد استان در نظر گرفته شد.

وی تعمیم پوشش بیمه برای آحاد جامعه را بخش دیگری از دستاورد دولت سیزدهم برشمرد و گفت:‌ در حال حاضر افراد زیرپوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) بیمه شده اند و در فاز جدید بیمه رایگان کودکان زیر هفت سال کلید خورده است.

سفر نخست شهید آیت‌الله رئیسی به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون که علاوه بر بهره برداری چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است/استانداریسایت

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://mehravankhabar.ir/?p=9922

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها
Please assign elementor template to display content
Please assign elementor template to display content

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: