چاپ کردن این صفحه

دهیار بایع کلا نکا: "بایع کلا" در ایجاد درآمد پایدار روستایی پیشگام است

دهیار بایع کلا نکا:

"بایع کلا" در ایجاد درآمد پایدار روستایی پیشگام است/ پیگیری جهت راه‌اندازی صنایع تبدیلی در بایع کلا

دهیار روستای "بایع کلا" نکا گفت: این روستا در جهت ایجاد توسعه پایدار، قدم های موفقی برداشته و با گردش مالی 6 میلیارد ریالی خود یکی از روستاهای پیشگام در استان است.

سیدعلی اکبرطالبی- دهیار روستای بایع کلا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار مهروان خبر اعلام کرد: این روستا با دارا بودن 400 خانوار و جمعیتی بالغ بر 1500 نفر، در بخش مرکزی شهرستان نکا واقع شده است.

وی افزود: بایع کلا با داشتن زمینهای حاصلخیز، رتبه نخست را در تولید هلو و شلیل مازندران دارد که به همین خاطر چندسالی است برای معرفی بیشتر محصولات خود، توجه به بحث کشاورزی و حل دغدغه کشاورزان، جشنواره ای را به همین نام در سطح ملی برگزار می کند.

دهیار روستای بایع کلا با اشاره به وجود 800 هکتار باغ سیاه ریشه و برداشت مرکبات در 300 هکتار از این باغات، گفت: این روستا سالانه با درآمد پایدار 6 میلیارد ریال، در سطح استان پیشگام است.

طالبی ادامه داد: برگزاری جشنواره ملی هلو و شلیل و مسابقات بومی محلی دهه فجر از اقدامات فرهنگی، اقتصادی و گردشگری در دهه فجر از اقداماتی است که برای معرفی بیشتر این روستا برگزار می شود.

این مسئول محلی گفت: با توجه به حجم بالای تولید هلو و شلیل و مرکبات در نکا، پیگیر ساخت کارخانه بزرگ صنایع تبدیلی توسط سرمایه گذار در بایع کلا هستیم.

وی عمده عملکرد دهیاری و شورا در طول سالهای ۹۷ تا ۹۸ را اجرای طرح هادی و کارهای زیرساختی و مبلمان شهری باارزشی بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال عنوان و تاکید کرد: ۵۰ درصد این بودجه از محل درآمد پایدار روستا و ۵۰ درصد دیگر از اعتبار دولتی توسط بنیاد مسکن استان و شهرستان نکا تامین شده است.

دهیار بایع کلا افزود: در بحث زیرساختی و مبلمان نیز زیر سازی جاده، اجرای جدول و کانیوو و آسفالت به طول ۲ کیلومتر، نصب تابلوی ورودی روستا با هزینه بالغ بر ۴۰ میلیون تومان و همچنین احداث بلوار و فضای سبز، انجام شده است.

طالبی همچنین از مهمترین کارهای در دست اقدام روستای بایع کلا تا سال ۹۹ را اینگونه برشمرد: طرح توجیهی برای دریافت تسهیلات یک میلیاردی در بحث مکانیزه کردن ۱۳ هکتار باغ و عمران و آبادی روستا، پیگیری ساخت دکل مخابراتی برای روستا، آغاز عملیات اجرایی ساختمان دهیاری، شروع فازهای بعدی طرح هادی روستا، جابجایی وت عویض تیربرق با مبلغی بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان، اجرای نسل جدید روشنایی در بلوار به ارزش ریالی 80 میلیون تومان، نوسازی و زیباسازی و مبلمان شهری امامزاده زکریای روستا بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان (اجرای فضای سبز، زیر سازی و آسفالت محوطه، نصب روشنایی، نصب دوربین های مدار بسته، مرمت کامل و سنگکاری)، اجرای فضای سبز و درختکاری در حاشیه جاده اصلی روستا به طول یک کیلومتر، اجرای پیاده رو به طول ۲ کیلومتر، نامگذاری خیابانها و کوچه های روستا، مکانیزه کردن زمین فوتبال روستا در بحث آب و برق و احداث سرویس بهداشتی و روشنایی فاز شب.

به گزارش مهروان خبر/ دهیار بایع کلا به همراه اعضای شورای اسلامی با صرف هزینه بیش از 30 میلیارد ریال، در فاصله حدود ۲۰ ماه در عرصه های مختلف(عمرانی، فرهنگی، ورزشی، هنری، اجتماعی و ...) سال گذشته از سوی استانداری مازندران به عنوان دهیارنمونه معرفی شد.

یادآورمی شود: روستای بایع کلا از توابع شهرستان نکا، در بخش مرکزی، دهستان قره طغان در 12 کیلومتری شمال نکا واقع شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در عکس و فیلم
بازدید کد خبر: 3670

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد