امروز: جمعه 26 مهر 1398 برابر با 18 اکتبر 2019

با حضور مسئول سازمان بسیج مستضعفین کشور، پروژه های محرومیت زدایی بهره برداری شد.

  • دوشنبه, 15 بهمن 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
سردارغیب پرور سردارغیب پرور سیدسعیداکبری- خبرنگار

به گزارش مهروان خبر/ باحضورسردارغیب پرور- مسئول سازمان بسیج مستضعفین ، سردار بابایی- فرماندهی سپاه کربلای استان، امام جمعه نکا ومسئولین استانی و شهرستانی در سالن ارشاد اسلامی شهرستان نکا برگزار شد.

 گفتنیست: مراسم بهره‌برداری از ۱۲۰ پروژه محرومیت‌زدایی در مازندران با اعتبار ۴۲۵ میلیارد ریال با حضورسردار غلامحسین غیب‌پرورفرمانده سازمان بسیج مستضعفین در سالن ارشاد شهرستاننکا برگزار شد.

در این مراسم از دو مستند باران “همدلی” در ۲۶ قسمت و “مردم آبادی ” در ۱۰۰ قسمت که این روزها از شبکه مازندران در حال پخش است، رونمایی شد.

در این مراسم اهدای ۲۰۰ واحد مسکونی به محرومین با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال، ۵۰۰ سری جهیزیه به زوج های کم بضاعت با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال و ۱۲۰ پروژه عمرانی محرومیت زدایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال اجرایی شد.

تلاش برای محرومیت زدایی از جمله تلاش های مهم بسیج در سال های اخیر است که با رفع محرومیت از جامعه، تلاش فراوانی در خودکفایی و رفع وابستگی ها در بخش های مختلف دارد.

سردار «غلامحسین غیب‌پرور» در آیین اهدای خانه محرومان و اهدای جهیزیه و افتتاح طرح های محرومیت‌زدایی مازندران در نکا اظهار کرد: تلاش کردیم تا در برنامه‌های بسیج از مردم برای مردم کار کرده و با فعالیت گروه‌های مختلف جهادی، کارهای اثرگذار مهمی در سراسر کشور اجرایی شود.

وی با اعلام اینکه خط مقدم سازمان بسیج، معیشت مردم است؛ افزود: امروز مشکلات اقتصادی و معیشتی عرصه را بر مردم تنگ کرده است و اولویت امروز ما و خط مقدم ما رفع مشکلات معیشتی مردم است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور گفت: انقلاب اسلامی ما به پشتوانه حضور مردم به این جایگاه رفیع و عظیم رسیده است و هیچ مسوولی حق ندارد؛ پیروزی‌های انقلاب را در کارنامه خود بنویسد.

غیب‌پرور افزود: در تمامی دوران انقلاب، حضور مردم مهم بوده و هست و اکنون هم ریل‌گذاری جدید در سازمان بسیج انجام می‌شود و تلاش داریم تا هر کار و خدمتی برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم باشد.

وی با بیان اینکه در مرداد و شهریور ماه امسال حدود ۸ هزار نیروی جهادی در سراسر کشور همت کردند و کار بزرگ جهادی انجام دادند؛ یادآور شد: این کارها موجب شد تا توسعه مناسبی ایجاد و همچنین شاهد تجمع یک صد هزارنفری بسیجیان در ورزشگاه آزادی باشیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور گفت: بسیج در بخش‌های مختلف عمرانی تلاش‌های فراوانی را در سال‌های مختلف و در سال‌های اخیر انجام داده است و بسیاری از روستاها جاده بین مزارع نداشتند؛ مشکل جمع‌آوری روان‌آب‌ها مشکلات مهم روستاییان بود و آبخیزداری مناسبی انجام نمی‌شد که با ورود بسیج بسیاری از مشکل ها برطرف شد.

غیب‌پرور با بیان اینکه مردم از نظر معیشتی و مسائل اقتصادی در مضیقه هستند؛ خاطر نشان کرد: این موارد وجود دارد و نباید کتمان شود؛ گرانی‌ها توجیه ندارد؛ خودروسازان هرچه دلشان بخواهند انجام می‌دهند و به نوعی رها شده است و قیمت‌ خودروها را بالا و پایین می‌برند؛ قاچاق دام زنده بیداد می‌کند و کاش مسؤولان و همه ما تکانی می‌خوردیم؛ چقدر باید فریاد بزنیم.

وی ادامه داد: مسیر خدمت‌رسانی با همراهی و کمک برادرانمان در سراسر کشور آغاز شده است و باید رو به جلو حرکت کنیم و بدانیم اگر غفلت کنیم؛ کاری را کردیم که دشمن می‌خواهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور با اشاره به اینکه دشمن نمی‌خواهد ما در آرامش باشیم؛ تصریح کرد: مردم ما همواره پای انقلاب ایستاده‌اند و نیازمند دعوت زیادی نیستند و حضورشان در صحنه‌ها پررنگ است؛ اما دشمن نمی‌خواهد ما روی پای خودمان بایستیم و نفس راحت بکشیم.

غیب‌پرور افزود: ما شاید در برخی از موارد ذائقه مردم را از برخی از مسائل تلخ کردیم؛ اما این مردم با توجه به اعتقادات خود در راه اعتلای انقلاب ایستاده‌اند و حضور مؤثر در صحنه‌ها دارند.

وی بیان کرد: انقلاب ما با اعتقادات ما گره خورده است و دشمن دچار کج‌فهمی شده است و بداند اگر چه برخی مشکلات و نقدی بر برخی از مسائل وجود دارد؛ اما اصل انقلاب برای ما و مردم ماست و در دفاع از این انقلاب ایستاده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور در پایان سخنان خود با اشاره به توانمندی‌های مردم مازندران در عرصه‌های مختلف گفت: مردم مازندران شاخص و خاص هستند و با توانمندی‌هایی که دارند؛ اکنون یک هزار و ۵۰ پروژه را در دستور کار دارند و امیدواریم سال آینده شاهد ۱۰ هزار و ۲۰ هزار طرح باشیم./خبرارسالی توسط: باباجان پور- خبرنگارگزارش تصویری اکبری- خبرنگار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در عکس و فیلم
بازدید کد خبر: 3582

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی