امروز: جمعه 06 ارديبهشت 1398 برابر با 26 آوریل 2019

سخنان امام جمعه نکاباصاحبان رسانه شهرستان درهفته وحدت

  • پنج شنبه, 01 آذر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

افرادی هستند که ازرسانه درجهت مقاصد باطل خود بهره میبرند، رسانه هاهوشیارباشند/ نصیحت میکنیم مشکل دارشدلحن نقدما تندترمی شود/ شرق استان یک خانواده است اگر اتفاقی رخ دادرازدارباشد/ نکارودمال حوزه شهرستان نکاست، اینکه مال مرا به من بدهیدآیا کارشناسی می خواهد؟/ طی 40 سال کارهای زیادی انجام شد، اما گرانی آنقدربرمعیشت مردم فشارآورده که دیگرخدمات رانمیبینند/ هنجارشکن ها به حتم تشکیلات پشت پرده هستند نهادهای امنیتی اطلاعاتی برخوردکنند/ درحوزه امربه معروف ونهی ازمنکر" جامعه نباید به سمت بی خیالی و بی تفاوتی برود، چنین جامعه ای مرده است/ برای دفاع از ارزشهای دینی خود واکنش نشان دهید/ خبرنگاران درحوزه ترویج نماز و مسجد رسالت سنگینی دارند.

به گزارش مهروان خبر/ به مناسبت هفته وحدت، هفته بسیج و سالروز دو میلاد خجسته و مبارک پیامبر بزرگوار و امام صادق(ع)، خبرنگاران شهرستان نکا باامام جمعه شهرستان دیدارکردند

حجت الاسلام محمدباقرمحمدی لائینی- امام جمعه شهرستان نکا دراین دیدار، ضمن قدردانی از خبرنگاران حاضر، آنها را امین و چشم وگوش مردم ومسئولان دانست وگفت: هر چه زمان می گذرد نقش رسانه و اطلاع رسانی، روشن تر می شود.

وی حضوررسانه، برای رشد جامعه و پیشبرد اهداف کشوررا بسیاربااهمیت خواندوگفت: افرادی هستند که ازرسانه درجهت مقاصد باطل وشومشان بهره میبرند که باید هوشیاربود.

امام جمعه نکا از رسانه ها بابت همکاری با ستاد نمازجمعه وهمچنین داشتن دغدغه انسانی ، همشهری گری و اخلاقی در راستای مسائل شهری، تشکر کرد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند: « هرچه به دولتمردان می گویم، خصوصی چند بارقبلا می گویم». تأکید کرد: هرانسانی مسئول اعمال خوداست ودرپیشگاه خدا پاسخگوباشد

امام جمعه شهرستان نکا باتأکیدبراینکه هرمسئولی همه نقطه نظراتش رانمیتواند رسانه ایی وعمومی کند، تأکیدکرد:خبرنگاران آنچه را که گزارمی نگارند در راستای صلاح، پیشرفت و وحدت باشد.

امام جمعه نکا گفت: « تذکرات ما در دو قالب و با دو لحن تشکر در موارد انجام شده وهمچنین نصیحت و نقد برای موارد مشکل داراست که اگر نیاز باشد، انتقاد خود را تندتر هم می کنیم.».

وی بااشاره به این نکته که شرق مازندران از نظراقلیمی ونماینده وتجانس فرهنگی اختلاط اجتماعی فامیلیت وقومی قبیله ایی تقریبأ یکسان بوده وبه عبارتی برادرهستند، تأکیدکرد: « در یک خانواده اگر اتفاقی بیفتد باید در سطح رازداری بماندکه البته بعضیها ممکن است تعصبات خاصی داشته باشند».

امام جمعه نکا نظراتش را راجع به آب وسد گلود گفت: « چندین سال است که از نکا آب می رود ولی مسئله سد مسئلهِ آب نیست. آبی که مسیرش در یک شهرستان است و حقابه بران و حقابه داران در یک شهرستان هستند، از اینجا باید برود به جای دیگر. آقایان طرح هایی دارند که آب برود آنجا و سهم نکا بیاید اینجا. چیزی که متعلق به یک منطقه است از آنجا به جای دیگر برود. این چیز روشنی و هر کس هر فرمایشی دارد ما احترامش را داریم. اینکه آیا مال مرا به من بدهید کارشناسی می خواهد؟»

وی درخصوص وضع اقتصادی ومعیشت مردم بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران، در طول چهل سال ، خدمات زیادی داشته اما الان که مردم با این گرانی ها مواجه هستند، دیگر آن خدمات را نمی بینند و برای این مسئله مانده اند.

حجت الاسلام محمدی لائینی باقدردانی اززحمات خبرنگاران گفت: مراجعه و سوال شما، برای ما هم مفید است، اگر همه چیز را همیشه علنی بگوییم، خاصیت علنی گفتن از بین می رود سعی شود فضای کنونی امید و خوشبینی حفظ شود.

وی خواستارتعامل هرچه بیشتراصحاب رسانه، اصحاب هنر، نوجوانان و جوانان، اصحاب ورزش و حوزه ورزش و تربیت بدنی، شد وتأکیدکرد: قرارگاه نمازجمعه، مسئله بسیارمهمی است باآن گره بخورید، با مراکز و مسائل دیگر نیز ارتباط داشته باشید و اطلاع رسانی کنیدچه بسا به نفع شهرستان است.

حجت الاسلام محمدی لائینی حفظ وحدت وانسجام در راستای تحکیم و حفظ میراث شهدا راتوصیه وتأکیدکرد: افراد اندکی که هنجارشکنی می کنند در حوزه حجاب و مسائل دیگر، خلاف انتظار ماست و ناجوانمردی است چه بسا نسبت به زحمات پیامبران و اولیای دین و اهل بیت و مجاهدتهای شهدابی تفاوتند.

اوگفت: هنجارشکن ها به حتم یک تشکیلات پشت پرده زیرزمینی است که از نهادهای امنیتی و اطلاعاتی انتظار داریم با چنین تشکیلاتی برخوردکنند.

امام جمعه نکادرحوزه حجاب 3 راهکاررا اعم از برخورد با تیم های ساماندهی شده ناهنجاری، رعایت حجاب کارمندان، کارگران مدیران و.. درنهادها سازمانها، ونهایتأ تأثیرموارد مذکوررامیتوان دربطن جامعه دید

وی درادامه ، داشتن حس تذکر و نصیحت، تقویت مقوله امر به معروف و نهی از منکر، را تاکید وخاطرنشان کرد: جامعه نباید به سمت بی خیالی و بی تفاوتی برود، چنین جامعه ای مرده است.

حجت الاسلام لائینی باایرادمثالی مبنی براینکه اگر کسی به شما توهین کند به حتم واکنش نشان میدهد تأکیدکرد برای دفاع از ارزشهای دینی خود واکنش نشان دهید

امام جمعه نکا باتأکیدبراینکه تظاهر و تجاهربه گناه، خود گناه بزرگی است یادآورشد: بخش زیادی از تهاجم فرهنگی این است که فرزندان و خانواده ها را ازمسجد، نماز و نماز جمعه دور کنندکه البته خبرنگاران درحوزه ترویج نماز و مسجد رسالت سنگینی دارند.// گزارش تصویری توسط: سیدسعیداکبری- عکاس خبری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در عکس و فیلم
بازدید کد خبر: 3526

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی