امروز: چهارشنبه 29 اسفند 1397 برابر با 20 مارس 2019

فرماندارنکا/موجوديت نظام اسلامي و حركت با صلابتش ،بنيان نظام استكباري را به خطر انداخته است

  • پنج شنبه, 23 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش مهروان خبر/ جعفراحمدی- فرماندارنکادرجلسه شورای اداری گفت : واقيعت اين است ما بايد از دستاوردهاي انقلاب اسلامي و هدايت كشور به سوي توسعه همه جانبه كه منجر به رفاه آسايش ارتقا سطح آموزشي و فرهنگي بر اساس ارزشهاي اسلامي ميگردد، حفظ و حراست نمائیم.

رئیس شورای اداری شهرستان نکا با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامي در مسائل خارجی اظهار داشت: وقوع انقلاب اسلامي با توجه به اصول ثابت بر گرفته از دين اسلام و مذهب شيعه منجر به دشمني نظام سلطه بر نظام جمهوري اسلامي ايران شده است، که اين واقیعي است كه همگان بر آن اذعان دارند

این مقام مسول گفت: اين اصول كه جمهوری اسلامي ایران آن را دبنال مي كند و استكبار جهاني از آن بر آشفته است ، اسلامي بودن نظام جمهوري اسلامي است بعبارت ديگر انقلاب اسلامي ايران بر پایه فرهنگ غني اسلام شكل گرفته و فرهنگ غرب و مباني آن را به چالش كشيده زير سئول برده است.

فرماندار نکا با اشاره به نظريه پردازان معروف آمريكايي به نام هانيتنگتون گفت: تقابل اصلي جوامع بشري برخورد فرهنگ اسلامي و فرهنگ غربي است.

مهندس احمدی ادامه داد: موجوديت نظام اسلامي و حركت با صلابت و مقتدرانه آن بنيان نظام استكباري را به خطر انداخته است در این خصوص ريچارد مورفي معاون پيشين وزير خارجه آمريكا در گزارش خطاب به نمايندگان كنگره آمريكا گفته است امواجي كه اين انقلاب پديد آورده بنيادهاي تمدن معاصر كاپيتالسيون غرب لرزه انداخته است.

نماینده عالی دولت در این شهرستان افزود: نظام جمهوري اسلامي منافع ابرقدرتها در منظقه حساس خاورميانه را به محاصره انداخته است چنانچه مقام معظم رهبري در اين خصوص فرموده است اينكه ملاحظه مي كنيد بعد از پيروزي انقلاب تاكنون آمريكايي ها از دشمني با ملت و كشور و نظام جمهوري اسلامي هرگز دست نكشيده و يك لحظه از دشمني باز نايستاده اند اين است كه اینجا پايگاه سياست و اقتصاد امن و امان آمريكايي ها بود.

این مسول اظهار کرد:انقلاب اسلامي كانون بيداري و الگوي ساير ملت ها بوده است و هست در همين باره وزير دفاع اسبق آمريكا الکساندرهیک گفته است به نظر من خطرناكتر و مهمتر از اين مشكلات بين المللي عواقب گسترش بنياد گرايي اسلامي كه در ايران پا گرفته و اكنون عراق و ثبات رژيم عرب را در منطقه تهديد مي كند ميباشد.

رئیس شورای تامین شهرستان ادامه داد: موضوع استقلال طلبي جمهوري اسلامي و حركت در مسير پيشرفت است چامسکی نظریه پرداز آمریکایی براین باور است جمهوری اسلامی ايران از نظرآمریکا غيرقابل پذيرش است چون از استقلال خود چشم پوشي نمي كند .

مهندس احمدی گفت: انقلاب اسلامی با رژيم صهيونيستي دشمن و از مردم فلسطين و لبنان حمايت در دست يابي به حقوق از دست رفته آنان می کند.

رئیس شورای اداری شهرستان نکا گفت: اخيرا توطئيه اي بزرگ با همكاري آمريكا و اسرائيل براي تغيير پايتخت رژيم غاصب و اشغالگر از تل آویو به بيت المقدس اولين قبله گاه مسلمين طراحي شده است كه قطعاً ايران و تمامي كشورهاي خط مقدم در مبارزه با رژيم صهيونيستي با اين توطئه مقابله خواهند كرد

فرماندار نکا با اشاره به چارچوب بسته سياستي مهندس اسلامي استاندار مازندران بیان داشت:

1-از تاكيدات استاندار لزوم توجه به پيام رياست جمهوري است همانطور كه مي دانيد براي پيشرفت و توسعه هر كشور لازم است دو دسته از افراد با هم اتفاق نظر همكاري و هم افزايی داشته باشند اول نخبگان ابزاری كه همان صاحبان قدرت سياسي هستند كه بايد اراده لازم و عقیده به مفاهيم كليدي توسعه باورداشته باشند دوم نخبگان فكری كه همان صاحبان انديشه فكر نو، طرح و برنامه مدون هستند لازم است اين دو دسته با همديگر همكاري داشته و مردم را دعوت به حمايت نمايند چنانچه در مسئله اقتصاد مقاومتي همه نخبگان ابزاری و فكري اتفاق نظر دارند ما هم در شهرستان مسئولين بعنوان نخبگان ابزای و اساتيد دانشگاه دانشجويان افراد نخبگان دانش بنيان بعنوان نخبگان فكري با همديگر ارتباط داشته باشيم در بهبود وپيشرفت و توسعه شهرستان نهايت مساعي را معمول نمائيم.

2-پرهیز از سياسي كاري و لزوم ميدان دادن به نظرات كارشناسي، مديريت انقلابی و جهادي ،مردمي بودن ،اصالت خدمتگذاري ،تواضع و سختگوشي نهادمحوري يعني فهم مشترك و گفتمام سازي و اتخاذ رويه ها همگراينه از اصول ثابت اين حوره است.

3-توسعه سرمایه گذاری از جمله سیاستگذاری های استاندار در استان است. توسعه سرمایه گذاری ممکن است توسط دولت که عمومأ در قالب تملک و دارایی سرمایه انجام پذیرد ، از همه ی مدیران می خواهیم که به دفتر برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری مراجعه تا از اعتبار تخصیصی مطلع شده نسبت به اجرایی نمودن پروژه ها اقدام نمایید.

4-توسعه سرمایه گذاری ممکن بگونه واگذاری تسهیلات بانکی صورت پذیرد. ما امسال تحت عنوان تسهیلات بسته رونق تولید 226 نفردر سامانه بهین یاب ثبت نام نمودند و مبلغ 164 میلیارد و 433 میلیون درخواست تسهیلات داشتند . مسئولین در حوزه اشتغال باید تلاش بیشتری نمایند. کشاورزی-صنعت و معدن-کار و امور اجتماعی-و دیگر دستگاهها باید تلاش بیشتر نمایند.بویژه بانکها.

5-در امر خود اشتغالی که توسط کمیته امداد و بهزیستی صورت می پذیرد تاکنون 6 میلیارد تومان در خواست تسهیلات داشتند ، که مسئولین محترم کمیته امداد و بهزیستی با همکاری روسای بانکها تلاش بیشتری نمایند تا اعتبار شهرستان جذب شود .

در این بخش یاد آوری کنم که باید با خلق منابع ، راه را برای پیشرفت باز نماییم زیرا با سرمایه گذاری که اشاره شد نمی توان شاهد تحول و رشد قابل ملاحظه بود پس باید اولأ منابع جدید شناسایی نماییم دومأ باید سرمایه خارجی و یا حداقل استانی را بسوی شهرستان بکشانیم.

6-توجه به محیط زیست و حمل معضل زباله ، هم از بسته سیاستی استاندار است : همانطور که می دانید زباله محیط زیست و امنیت غذایی را به خطر انداخته است تفیک زباله از مبدأ باید بطور جدی به اجرا درآید ، باید نهضت همگانی پاکسازی و ساماندهی زباله ایجاد شود.

مهندس احمدی ،عمده ترین مشکلات شهرستان در خصوص محیط زیست را به شرح ذیل عنوان کرد :

* فقدان اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ

* معدن زباله شهرداری و شرکت تعاونی دهیاری در روستای زرندین در بحث پسماند

* فقدان مجوز زیست محیطی مرکز دفن زباله

* عدم کنترل و جمع آوری شیرابه و در نهایت به داخل جنگل و در ادامه به رودخانه

* آتش زدن عمدی و گاهی هم خودسوزی زباله نقش مهمی در آلودگی هوا دارد

* وجود گله گوسفند و تغذیه آنان از زباله های موجود که اثر وافری در انتقال بیماری ها دارد این مطالبی که مشکلاتی است که در بحث پسماند وجود دارد.

در بحث پسآپ مشکلات هاي مهمي وجود دارد كه مي توان به آن اشاره كرد:

هدايت فاضلاب خانگي و صنعتي به رودخانه و در نهايت به دريا كه آلودگي شديد آب را به دنبال دارد .

عدم راه اندازي سيستم جمع آوري فاضلاب شهري كه سبب آلودگي بيش از حد خاك و آبهاي زيرزميني را در پي دارد.که مصوبات از سوی برنامه و بودجه بالغ بر 70 میلیارد تومان برای شهرستان نکا داریم که باید عملیاتی شود.

عدم ساماندهي خودروهاي حمل فاضلاب خانگي و تخليه فاضلاب در اماكن غيرمجاز كه آلودگي شديد و سفره آب هاي زيرزميني را بهمراه دارد.

فقدان سيستم هاي تصفيه فاضلاب مناسب بويژه در واحدهاي صنعتي مستقر در شهرك صنعتي.

در بحث آلودگي هوا بعرض مي رسانم آلودگي شديد هوا حاصل از احتراق سوخت مازوت و استقرار واحدهاي بدون مجوز مانند واحدهاي توليد زغال از معضلات مهم شناسايي شده است.

1-در موضوع خاك، استفاده از كود شميايي و سموم در زراعت كه سبب آلودگي و فرسايش خاك ميگردد. فقدان كشتارگاه صنعتي دام ،فقدان مجتمع هاي كشاورزي و صنعتي ،عدم ساماندهی کوره های آجرپزی سنتی و .... كه آلودگي خاك و هوا را به دنبال دارد لذا به رئیس محیط زیست توصيه ميكنم كارگروهي را با حضور و تركيب ادارات ذيربط تشكيل دهد تا نسبت به رفع مشكلات و ساماندهي مسائل زيست محيطي تصميمات لازم اتخاذ و اجرا گردد

2-با توجه به ظرفيت گردشگري و اقتصاد دريا در استان الگوئي است كه استاندار به آن اشاره داشته اند در اين بخش جذب اعتبار دولتي بيشتر براي ايجاد زيرساخت هاي گردشگري و توريستي است باید خلق ثروت از منابع و مواهب طبيعي و خدادادي نمود ، ما دارای نقاط گردشگري زيادي هستيم مي بايد براي همه آنها شناسنامه تهيه نمائيم به اطلاع عموم مردم رساند و سرمايه گذار جذب نمائيم تا امكانات رفاهي تفريحي در اين نقاط شناخته شده آماده و آنگاه مردم ازاین مكانها به نحو مطلوب استفاده نمايند.

نماینده عالی دولت در این شهرستان گفت: در حوزه اجتماعي و فرهنگي بعرض مي رسانم. هرچند نارسايي هاي وجود دارد لیکن با كمك و مساعي شما عزيزان اقدامات خوبي انجام شد فقط به چند مورد اشاره ميكنم:

1- در بحث اعزام زائرين به كربلا و جمع كمك هاي مردم براي اربعين امام حسين (ع) رتبه اول در استان بدست آمد.

2-در خصوص كنترل و كاهش طلاق در چهارماه گذشته نسبب به چهارماه مشابه در سال قبل بر اساس اعلام اداره ثبت احوال کاهش چشم گيري داشتيم با اين همه در اين حوزه بايد تلاش بيشتري نمائيم.

3-درباره معرفي روستاي پاك از جهات رفع طلاق اعتياد و بيكاري يكي از روستاهاي شناسایی شده و در حال پيگيري است تا مطابق برنامه به اهداف مطلوب دست يابيم.

7-در بحث موضوع وقوع زلزله زه و كمک رساني به زلزله زگان غرب كشور كمك هاي مناسبي از سوی فرمانداري، بخشداريهاي تابعه ،سپاه پاسداران،هلال احمر، كميته امداد ،بهزيستي و سایر دستگاهها صورت پذيرفته دراينجا از زحمات مديران اين ادارات و نهادها تقدير و تشكر دارم.

فرماندار نکا ، بمنظور تحول اداري و خدمات رساني بهتربه شهروندان موارد را يادآوري کردند:

1-به منظور احقاق حقوق شهروندان از اوقات اداري بنابر دستور استاندار لازم است كليه جلسات اداري پس از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار گردد و فهرست جلسات برنامه زمانبندي شده را در تابلو اعلانات نصب نمایند.

2-مديران ضمن شرکت در اقامه نماز جماعت در ادارات ، در نمازجمعه شركت فعال داشته باشد.

3-در جلسات فرمانداري كه جنبه ی حقوقي و مالي دارد لازم است مديران محترم شخصا حضوريابند و از اعزام نماينده و كارشناس فاقد اختیار و تصميم گير خوددداري گردد.

4-از آنجائيكه لازم است عمكرد ادارات و نهادهاي ازطريق فرمانداري جمع بندي و به استان ارسال گردد در پاسخ به نامه های فرمانداري تسريع نمايند.

5-از مدیران ادارت راه و شهرسازي ،بنياد مسكن، آب و فاضلاب روستايي و شهري،جهاد كشاورزي ميخواهم كارگروه تخحصصي ايجاد نمايند تا امور محوله از جهات تامين و تخصيص اعتبار و اجراي پروژه پيگيري ورصد گردد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در عکس و فیلم
بازدید کد خبر: 3236

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی