امروز: پنج شنبه 02 خرداد 1398 برابر با 23 می 2019

حجت الاسلام برمائی در یادواره شهدای میانگله: وصیت‌نامه شهدا در یادواره‌های شهدا توزیع شود+ عکس

  • یکشنبه, 22 آذر 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

حجت الاسلام برمائی در یادواره شهدای میانگله و چناربن: وصیت‌نامه شهدا در یادواره‌های شهدا توزیع شود+ عکس..

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه، گفت: چه قدر خوب است که وصیت‌نامه های شهدا تکثیر و در یادواره ها توزیع شود تا نسل جوان ما که از تاریخ پرافتخار انقلاب ما به‌خوبی آگاه نیست، متوجه شود.

حجت الاسلام دکترمحمد برمائی در یادواره شهدای میانگله و چناربن با بیان اینکه نمی دانستم روستایی در نکا با 150 خانوار در زمان جنگ 27 شهید تقدیم انقلاب کرده و نقش زیادی در بازسازی شهر سوسنگرد هم داشته است، اظهار داشت: این نشان از ایمان قوی مردم میانگله و چناربن دارد که چنین فرزندانی را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

وی افزود: برگزاری یادواره ها خوب است ولی به این قمقمه و کلاه‌خود و چند کیسه خاک ختم نمی شود و برای همه ما لازم است که نظام های ارزشی خودمان را مرور کنیم

. استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه در ادبیات دینی ما می گویند شهید گواه است و شهادت نوعی مرگ نیست بلکه نوعی از حیات است، گفت: این یک حیات منقول است و لذا می گویند شهید هیچ گاه نمی میرد و رزقش را از در خانه خدا می گیرد.

حجت الاسلام برمائی با اشاره به اینکه شهید می تواند برای 70 نفر نزد خداوند شفاعت کند، اظهار داشت: اگر اینجا نشسته باشید و خواستار شفاعت شهید هم‌محله‌ای خودتان باشید؛ جای دوری نرفتید زیرا شهید می تواند عین حاجت شما را روا کند، چون شهید شاهد است و می تواند تضمین کند و واسطه خیر شما و خداوند متعال باشد، همچنان که ائمه معصومین (ع) در یک مقام بالاتری قرار دارند.

وی بیان داشت: توصیه من به شما این است که وصیت نامه شهدا را بخوانید زیرا مهمترین حرف شهید خطاب به ما می باشد و همانطور که امام راحل فرمودند:50 سال عبادت کردید خدا قبول کند،یک روز هم یکی از وصیت نامه های شهدا را بگیرید، مطالعه کنید و فکر کنید.

این سخنران برجسته کشوری اظهار داشت: چه قدر خوب است که این وصیت‌نامه ها تکثیر و در یادواره ها توزیع شود تا نسل جوان ما که از تاریخ پرافتخار انقلاب ما به‌خوبی آگاه نیست، متوجه شود.

حجت الاسلام برمائی با تأکید بر اینکه اوضاع و احوال ما حاصل عملکردهای خودمان است، افزود: باید جستجو کنیم که چرا دعاهای ما مستجاب نمی شود، چرا در کشوری که اینهمه شهید داده باید بیش از ۱۵ میلیون پرونده در دادگاه ها داشته باشیم و چرا باید عمر خانواده ها به زیر 5 سال برسد؟

وی تصریح کرد: این‌ها یعنی حال زندگی ما خوب نیست، ما خیلی به شهدا نیاز داریم، لذا باید خودمان را نسبت به قطره قطره خون شهدا مسئول بدانیم، زیرا فردی که خودش را مسئول بداند هیچگاه کارش به طلاق نمی کشد

منبع خبر/ مجله خبری آوای نکا.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در عکس و فیلم
بازدید کد خبر: 1441

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی