امروز: پنج شنبه 02 خرداد 1398 برابر با 23 می 2019

استاندار مازندران: طرح‌های اقتصادی مقاومتی در مازندران مورد حمایت قرار می‌گیرد

  • دوشنبه, 02 آذر 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار مازندران با اشاره به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در مازندران، گفت: طرح‌های اقتصادی مقاومتی در مازندران مورد حمایت قرار می‌گیرد+عکس.

ربیع فلاح‌جلودارعصر روز گذشته 1 آذرماه 94 در جلسه راهبردی مدیریت اقتصاد مقاومتی مازندران در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان نکا با گرامی‌داشت هفته بسیج اظهار داشت: بسیجیان دلیرمردانی بودند که شهامت و ایثار این رزمندگان در پیروزی و حفظ انقلاب بسیار چشمگیر و تاثیرگذار بوده است

وی افزود: رکود اقتصادی و بیکاری از معضلات جامعه امروز است که با اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی می‌توانیم بسیاری از این مشکلات را حل کنیم.

استاندار مازندران گفت: استان مازندران قابلیت‌های فراوانی دارد و این امکان وجود دارد پروژه‌هایی که طرح‌های اقتصادی دارند را بررسی و اجرا کنیم. افزایش سرانه تولید و خوداشتغالی از اهداف طرح‌های اقتصاد مقاومتی است که باید فرهنگ خودکفایی و کارآفرینی را در جامعه ترویج دهیم.

وی به طرح‌های خوداشتغالی اشاره کرد و گفت: باید دستگاه‌های حمایتی مانند کمیته‌امداد و بهزیستی با ارائه تسهیلات به زنان سرپرست خانوار، زمینه را برای ایجاد اشتغال آنان حتی در واحدهای کوچک یا منازل مهیا کنند.

فلاح خاطرنشان کرد: باید افرادی که دارای بنگاه‌های تولیدی در عرصه اقتصاد مقاومتی هستند مشکلی در زمینه عرضه محصولات خود به  بازار نداشته باشند. در بسیاری از محصولات مانند پرورش قارچ مازندران، می‌توان موفق عمل کرد که باید در این زمینه بیشتر اهتمام داشته باشیم.

استاندار مازندران تصریح کرد: بایدظرفیت هر منطقه شناسایی شود و مشاغل به‌ویژه مشاغل خانگی طبق استعدادهای مناطق، به تفکیک هر شهرستان توزیع  شود.

همچنین فرماندارنکا نیز دراین جلسه گفت:تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان شرق استان مازندران پرداخت شود

احمدی- فرماندارنکا با اشاره اینکه واحدهای صنعتی شرق استان مازندران نیاز به تسهیلات دارند، گفت: تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان شرق مازندران پرداخت شود.

جعفراحمدی اظهارداشت: شهرستان نکا در همه زمینه اقتصادی، صنعت و کشاورزی ظرفیت خوبی برای سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی دارد.

وی افزود: این شهرستان دارای مناطق دیدنی، آثار تاریخی و مناطق کوهستانی مناسب در هزار جریب است که می‌توانیم از این  ظرفیت‌ها برای ایجاد اشتغال استفاده کنیم.

احمدی گفت:باید از همه فرصت‌ها استفاده کنیم تا تحریم و تهدید را به  فرصت‌های اشتغال و درآمد تبدیل کنیم.

فرماندار نکا تصریح کرد: باید با تلاش و درایت همه مسئولان استانی و شهرستانی بتوانیم گامی در جهت اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی برداریم.

احمدی بیان داشت: برای هزارو 148 طرح خدماتی، صنعتی و کشاورزی 110 میلیارد توان تسهیلات بانکی نیاز دارد که با اختصاص اعتبار حداقل  برای 3 هزارو 920 نفر فرصت اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی افزود: شهرک‌های صنعتی این شهرستان نیز به حمایت و تسهیلات نیاز دارند که می‌توانیم  با برنامه‌ریزی‌های اصولی ظرفیت اشتغالزایی را در کارخانه ها و واحدهای صنعتی افزایش دهیم.

فرماندارنکا افزود: 50درصد داروهای گیاهی  50 درصد شلیل، 21 درصد گندم، 14 درصد جو، 14 درصد گندم، 12 درصد سویا و 4 درصد برنج استان در این شهرستان تولید می‌شود.

احمدی بیان کرد: در بخش‌های صعب‌العبور و اراضی شیبدار با کاشت گیاهان سیاه ریشه گام‌های موثری برداشته شد که درمناطق کوهستانی نیز با کاشت داروهای گیاهی می‌توانیم گام موثری در زمینه اشتغال برداریم.

وی گفت: اجرای طرح‌های هادی، افتتاح سالن‌های ورزشی و زهکشی زمین‌های کشاورزی از طرح‌های اجرا شده در شهرستان است.

فرماندارنکا افزود: باید موانع تولید، جذب و توسعه سرمایه‌گذاری درمنطقه و استان برداشته شود و با ارائه تسهیلات مناسب  بتوانیم گام درستی در جهت رونق اقتصادی برداریم.

منبع خبر: تسنیم/ گزارش تصویری: دوستدار- اکبری.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در عکس و فیلم
بازدید کد خبر: 1377

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی