امروز: پنج شنبه 21 آذر 1398 برابر با 12 دسامبر 2019

عضو مجلس خبرگان رهبری: مازندران پیشتاز برگزاری یادواره‌های شهدا در کشور است

  • سه شنبه, 17 شهریور 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

دردیدارفرماندارنکا، رؤسای ادارات وستادیادواره شهدای دهستان استخرپشت هزارجریب نکا با آیت الله نورالله طبرسی:

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تقدیم ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس، گفت: مازندران پیشتاز برگزاری یادواره‌های شهدا در کشور است.

آیت الله نورالله طبرسی در دیدار با فرماندار و اعضای ستاد یادواره شهدای روستای استخرپشت شهرستان نکا, اظهار داشت: همه ما در مقابل خون شهدا مسئول هستیم و باید راه و فرهنگ شهادت را شعار, شعور و منطق کار و زندگی خود قرار دهیم

وی با اشاره به اینکه شهدا آگاهانه راهشان را انتخاب کردند و تکلیف شرعی‌شان را انجام دادند, گفت: نباید نسبت به کار انقلابی‌شان بی تفاوت باشیم زیرا بی تفاوتی نسبت به شهید و فرهنگ شهادت آسیب جدی به بدنه انقلاب زده و در نتیجه برگزاری یادواره شهدا می‌تواند هادی فرهنگ غنی میراثی از عاشورا باشد.

طبرسی گفت: مازندران  در کشور به عنوان سردمدار برپایی یادواره‌های شهدا و تداعی جانفشانی‌های آنها بوده که اجرای این مناسبت‌ها نشان دهنده مسئولیت‌پذیری متولیان و مدیران بوده که با ارزش نهادن به این فرهنگ اعلام می‌کنند که نسبت به سرنوشت کشورشان بی تفاوت نیستند.

وی با قدردانی از عملکرد دولت تدبیر و امید، گفت: در مازندران، مدیریت‌های ما عملیاتی و راهبردی نیست که در این زمینه مدیران با دیدارهای سیاسی وقت را تلف نکنند و یک زمان مشخص را برای رسیدگی به کارهای راهبردی و عملیاتی اختصاص دهند.

طبرسی خاطرنشان کرد: دیدارهای تشریفاتی سخنرانی‌های طولانی برای هرمناسبت، حضور در تمامی محافل سیاسی زمان زیادی را می‌طلبد که اگر این مهم صرف کار عملیاتی شود و سخنرانی‌ها و وعده‌ها  اجرایی شود, معجزه رخ می‌دهد.

فرماندار نکا نیز گفت: امنیت و آسایش امروز مملکت خودمان را مدیون خون شهدا هستیم و باید با خدمتی که به مردم ارائه می‌کنیم ادامه دهنده واقعی شهدا باشیم.

جعفر احمدی افزود: یادواره شهدا می‌تواند نسل امروز ما را بیشتر و بهتر با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کند تا جوانان و مردم ما بیشتر با اهداف و آرمان شهدا مانوس شوند.

وی گفت: عمده نیازهای منطقه و نکا, تعریض جاده ترانزیتی نیروگاه، چهار بانده کردن جاده نیروگاه، بهره‌برداری از سد گلورد و منطقه آزادکردن بندرامیرآباد به عنوان منطقه ویژه اقتصادی است.

رئیس ستاد یادواره شهدای منطقه استخر پشت هزار جریب نکا نیز در این مراسم گفت: باوجود تمامی مشکلات و سختی‌ها برای برگزاری این یادبود شهید، به وضوح عنایت شهدا در روند کارمان مشهود است و در قبال قطره قطره خون شهدا مسئول و مدیون هستیم.

ابولقاسم مبینی گفت: هشتمین یادواره ۳۱ شهید دهستان استخرپشت هزارجریب نکا با سخنرانی نماینده ولی فقیه در مازندران و مداحی میثم داودی جمعه ۲۰ شهریور سال ۹۴ در روستای مرس بزرگ برگزار می‌شود.

منبع/ تسنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در عکس و فیلم
بازدید کد خبر: 1047

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی