امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398 برابر با 26 فوریه 2020

تند شدن نبض تبلیغات انتخاباتی در آستانه سفر رئیسی و روحانی به مازندران

یکشنبه, 24 ارديبهشت 1396 ساعت 04:30 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین هفته ماراتن رقابت های انتخاباتی دوازدهمین دوره رئیس جمهوری در حالی از امروز شنبه شروع شد که با تدارک سفر 2 نامزد رئیس جمهوری به مازندران، نبض رقابت های انتخاباتی در این خطه شمال کشور تندتر می زند.

طبق برنامه ستادهای تبلیغات انتخاباتی ، سید ابراهیم رئیسی فردا 24 اردیبهشت و حسن روحانی روز دوشنبه 25 اردیبهشت برای تبلیغات انتخاباتی و دیدار با مردم به مازندران به این استان سفر می کنند.


سید ابراهیم رئیسی نامزد برخی از گروههای اصولگرا و حسن روحانی نامزد مورد حمایت گروههای اصلاح طلب ، اعتدالگرا و اصولگران معتدل به ترتیب قرار است در سفر به مازندران در مصلی امام خمینی (ره) شهر ساری و سالن ورزشی سید رسول حسینی این شهر برنامه های خود را برای کرسی رئیس جمهوری بیان کنند.
تلاش ستاد انتخابات این 2 نامزد انتخابات رئیس جمهوری برای گرم تر شدن فضای رقابت های انتخاباتی و وزن کشی هواداران ، باعث شده تا آنها تدارک گسترده ای را پیش از سفر برای کشاندن هواداران بیشتر به دیدار مردمی داشته باشند.
ستاد سید ابراهیم رئیسی در مازندران که کمتر از 24 ساعت دیگر به مازندران سفر می کند ، از 2 وزیر کابینه دولت دهم یعنی باقر لنکرانی وزیر بهداشت و رستم قاسمی وزیر نفت و شاکریان یکی از اعضاء شورای شهر تهران برای تکمیل کردن برنامه سفر این نامزد به مازندران دعوت کرده است.
این افراد سفرشان را یک روز زودتر از نامزد مورد حمایتشان با رفتن و سخنرانی در شهرهای بابل ، قائمشهر ، آمل و نکاء آغاز کرده اند.
ستاد حسن روحانی در مازندران هم آتش تهیه سفر نامزد مورد حمایتشان را هفته پیش با دعوت از علیرضا علی تبار یکی از روزنامه نگاران و تئورسین های سیاسی اصلاح طلب، دکتر علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ، فردوس حاجیان پدر شهر الفبا و چند چهره سیاسی اصلاح طلب دیگر شلیک کردند.
**
رنگ سیاسی بر ستاد نامزدهای شورا
حضور چهره های ملی پیش از سفر 2 نامزد رقیب اصلی در انتخابات دوازدهمین دوره رئیس جمهوری در کنار حجم وسیع تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی شهرها به خصوص در شهر ساری مرکز مازندران که 153 نامزد تایید شده برای شورای شهر رقابت دارند ، فضای تبلیغات انتخاباتی را هر چه بیشتر به سمت داغ تر شدن پیش برده است و زمینه را برای مشارکت حداکثری مردم این خطه درانتخابات 29 اردیبهشت ماه آماده کرده است .
اگر چه فضای رقابت انتخابات رئیس جمهوری در مازندران روزهای پر رونق و التهابی را پشت سر می گذارد، این التهاب ورونق تبلیغات بیشتر به کام 2 نامزد روحانی یعنی سید ابراهیم رئیسی و حسن روحانی است و ستاد 2 نامزد دیگر که از قبل در مازندران فعال شدند یعنی محمد باقر قالیباف و مصطفی میرسلیم با وجود این که در هفته اول رقابت انتخاباتی به مازندران سفر داشتند، به دلایل نامعلومی رونق چندانی ندارد.
ستاد تبلیغات این 2 نامزد به خصوص قالیباف در شهرستان های 22 گانه مازندران دایر شد ، ولی عمدتا در همان بازگشایی ستاد و نصب پوستر متوقف شده اند.
اسحاق جهانگیری و مصطفی هاشمی طباء 2 نامزد دیگر از 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری نه تنها به مازندران سفر نکرده اند ، بلکه ستاد تبلیغاتی هم ندارند.
در مازندران 2 میلیون و 242 هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند و در آخرین انتخابات کشور که مربوط به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود حدود 83 درصد از واجدین شرایط شرکت کردند.
در انتخابات یازدهمین دوره رئیس جمهوری در خرداد سال 92 حدود یک میلیون و 800 هزار واجد شرایط رای پای صندوق های رای حاضر شدند که بیشترین رای ماخوذه مربوط به حسن روحانی با یک میلیون و 80 هزار رای بود و پس از وی محمد باقر قالیباف نفر دوم موفق به کسب رای 282 هزار رای دهنده مازنی ها شده بود/منبع: ایرنا .

مهروان نیوز

پایگاه اطلاع رسانی مهروان نیوز

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی