امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

گفت وگوی رئیس شورای اسلامی شهرستان نکا با برنامه صبح مازندران رادیو طبرستان..

  • پنج شنبه, 27 فروردين 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

محمدعلی باقری- رئیس شورای اسلامی شهرستان نکا دررابطه با رونق بخشی به زندگی انسانها گفت: شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی حاکم بر محیط زندگی، ازمهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده شیوه زندگی مردم است.  

باقری با بیان اینکه مهمترین عامل در شیوه زندگی هرجامعه فرهنگ آن جامعه است افزود: به عقیده بسیاری ازجامعه ‌شناسان و روان شناسان، فرهنگ ازآنِ مردم است وآن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنندوشیوه زندگی مردم نیزدراصل تصویری از فرهنگ آنهاست که مجموعه‌ای ازعناصر موثرمانند دانش‌ها، باورها، هنرها، قوانین، اخلاقیات، عادات رفتار، گفتار،علاقه هرچه که فرد به عنوان عضوی از جامعه از جامعهٔ خویش فرامی‌گیرد را شامل می شود.محمدعلی باقری با بیان اینکه  ایمان می تواند مهمترین عامل در رونق بخشی  به زندگی انسانها  باشد افزود: همچنین یک زندگی برنامه ریزی شده موجب می شود شکرگزار نعمت های خداوند باشیم و با توکل به او  به سوی هدف گام برداریم.

وی با اشاره به نقش مهم برنامه ریزی در زندگی انسان گفت: برنامه ریزی درست و به موقع به زندگی هدف می دهد وایجاد شور و اشتیاق ،حاصل یک زندگی برنامه ریزی شده است.

به گفته باقری افراد مختلف با دیدگاههای مختلف می توانند برای زندگی خودشان برنامه ریزی داشته باشند به عنوان مثال یک معلم،یک کشاورزو یک دانشجو وهمچنین افرادی که در سنین جوانی و نوجوانی و میانسالی هستند.

باقری افزود:انتخاب شیوه زندگی سالم وبدون دغدغه های کاذب وهمچنین زیبا دیدن و زیبا زیستن می تواند عامل دیگری برای رونق بخشی به زندگی انسانها باشد.

به گفته این استاد و مدرس دانشگاه ،در دنیایی که گرفتاریهاو مشکلات اطرافمان را گرفته است می توانیم با دور کردن آنهاو جایگزین کردن فضایل اخلاقی  به زندگی خود رونق بخشیم و در این راستا تقویت خوبی ها می تواند موجب پیشرفت و تعالی زندگی انسانها شود.

باقری بیان داشت: برای موفقیت و رونق زندگی شخصی باید از رزق و کسب حلال در زندگی بهره ببریم و با مشورت و مراجعه به اهل فن بتوانیم راههای رونق زندگی را امتحان و بصورت عملی پیاده کنیم وبا عبرت گرفتن از زندگی دیگران که موفقیت ها و کدورت ها و رنجها و مسایل دیگر را در پی داشته، زندگی خوب و شاد و توام با سلامتی روح و روان داشته باشیم .

 وی در پایان گفت:کسی که امیدوار به زندگی باشد و برای آینده خودش برنامه ریزی کند یقینا زندگی پر از محبت و زیبایی خواهد داشت.

***  افتادگی آموز اگر طالب فیضی، هرگز نخورد آب زمینی که بلند است...

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
بازدید کد خبر: 360

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی