امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

حجت الاسلام پناهیان: زنان عامل بسط فرهنگ درجامعه هستند.

  • چهارشنبه, 18 فروردين 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش مهروان خبر/ جشنواره اسوه های صبر و مقاومت به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور حجت الاسلام پناهیان و جمع کثیری از مادران معظم شهدا پیش ازظهرامروز در سالن الغدیر سپاه کربلا استان برگزار شد.

پناهیان درجشنواره اسوه های صبر و مقاومت در ساری گفت: زنان عامل بسط فرهنگ در جامعه هستند.

پناهیان- استاد حوزه و دانشگاه ضمن اشاره به وجود دین دروغین و حقیقی درطول تاریخ، اظهارکرد: دین حقیقی دینی است که انسان را قدرتمند کند اگر دینی انسان را قوی کرد آن دین حقیقی و اگر آن را به ضعف کشاند معنویت دروغین است.

وی زنان را قدرتمند وعامل بسط یک فرهنگ در جامعه دانست و گفت: فرهنگ باید از طریق زنان منتشر شود و این کار مردان نیست.

پناهیان قدرت در بصیرت را ملاک تشخیص یک دین سالم عنوان وتأکیدکرد: دینی که انسان را قدرتمند و قوی نکند دینداری نیست و دکان بازی است.

وی در ادامه دینی را که امنیت و رفاه بیاورد را دین واقعی توصیف کرد و گفت: در صورت داشتن دین حقیقی و در پی آن امنیت و قدرت هیچ وقت دشمن جرات جلو آمدن ندارد.

این استادحوزه ودانشگاه خاطر نشان کرد: دشمن میخواهد با رواج هرزگی در میان جوانان، قدرت را از آنها بگیرد چرا که جامعه ای که جوانانش به دنبال هرزگی باشند جامعه ای ضعیف بوده و به راحتی نابود می شود.

وی مادران شهدا را الگو و نمونه بارز برای زنان جامعه دانست و گفت: این مادران فرزندانی قوی تربیت کردند که با دین حقیقی آشنا بودند.

پناهیان عامل خیلی از طلاق ها را ناشی از ضعف روحی مرد دانست و گفت: اگر مردی تربیت دینی داشته باشد و از هر حیث قوی باشد هیچ مشکل در زندگی اش پیش نمیاید چرا که هیچ طوفانی نمی تواند کوه ها را جابجا کند.

وی با تبریک به مادران شهدای حاضر در جلسه که فرزندان قدرتمند تربیت کردند بیان کرد: شجاعانی که در خطه مازندران تربیت شدند زبانزد بودند و عملیات ویژه به آنها سپرده میشد.

پناهیان با بیان اینکه شهدا از مرگ نترسیدند و شهادت را انتخاب کردند گفت: ملتی که چنین سرمایه ای دارد هیچ وقت در مقابل دشمن سر فرود نمی آورد.

وی افزود: نباید مادران شهدا را زنان داغدیده و رنجور از دست دادن فرزند تصور کنیم برعکس مادران شهدا قوی ترین زنان جامعه هستند که شکوه قلب آنها بلندتر از قله دماوند است.

این استادحوزه ودانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: مادران شهدا احساس خوشبختی بیشتری نسبت به مادران دیگر دارند چرا که آنان مادران قهرمانان ملی هستند.

لازم به یادآوریست: در پایان این جشنواره از کتابهای جنگ فرخنده و شکوفه های درخت نارنج رونمایی شد./ به قلم امیدوندچالی ازساری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
بازدید کد خبر: 1804

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی