امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

اجتماعی

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با اشاره به جلساتی که در این شورا برای تصمیم گیری در خصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها در حال برگزاری است، گفت: رویکردهای مثبتی نسبت به حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها وجود دارد اما حضور زنان به عنوان تماشاگر با پیش شرط‌ هایی برای مناسب‌سازی ورزشگاه‌ها و فراهم کردن شرایط سالم و امن برای آنها همراه خواهد بود.

چهارشنبه, 18 فروردين 1395

به گزارش مهروان خبر/ جشنواره اسوه های صبر و مقاومت به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور حجت الاسلام پناهیان و جمع کثیری از مادران معظم شهدا پیش ازظهرامروز در سالن الغدیر سپاه کربلا استان برگزار شد.

پناهیان درجشنواره اسوه های صبر و مقاومت در ساری گفت: زنان عامل بسط فرهنگ در جامعه هستند.

پنج شنبه, 02 مهر 1394

رئیس جمعیت هلال احمر ضمن عرض تسلیت در پی ضایعه فوت تعدادی از زائران در صحرای عرفات، خطاب به کادر درمانی هلال احمر ایران در مکه بر تلاش مضاعف تیم پزشکی ایران به‌ منظور تامین نیازها و ارائه خدمات درمانی لازم به زائران حادثه‌دیده تاکید کرد.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و بنابر اعلام اداره‌ کل روابط‌ عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر، دکتر سید امیرمحسن ضیائی در پیامی خطاب به دکتر سید علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر آورده است: «خبر ضایعه ناگوار از دست دادن تعداد دیگری از زائران بیت‌ الله‌الحرام در صحرای عرفات، ما را نیز همانند بسیاری از مسلمانان جهان متاثر کرده و به سوگ نشاند.

جمعه, 28 فروردين 1394

جلسه شورای سلامت شهرستان میاندورود، صبح امروزدرفرمانداری این شهرستان برگزارشد.

در این جلسه ارسطو قادری- فرماندار شهرستان میاندورود با اشاره به اینکه سال 94 مزین به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی شده است افزود: این شعار،عیدی بزرگی برای دولت و ملت از سوی مقام معظم رهبری در آغاز سال جدید است.

فرماندارمیاندورود با بیان اینکه شعار سال می تواند رهگشای بزرگی برای امورات جاری کشورباشد افزود: این نام بازخوانی شعار "دولت فدای ملت وملت فدای دولت" اوایل انقلاب است که فضای همدلی و هم زبانی را درکشور ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: شعار " دولت و ملت، همدلی و همزبانی" بیانگر این نیست که اگر بخواهیم هم دل و هم زبان باشیم درب تمام انتقادات باید بسته شود، بلکه انتقادی که عاری از نگاه منفی و غیر منصفانه باشد می تواند اثرات مثبتی در نتایج آن مشاهده کرد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در میاندورود با بیان اینکه برای حفظ حریم واستحکام محیط کوچکی مثل خانه با وجود اختلافات داخلی باید اعضای خانواده با هم، هم دل و هم زبان باشند اظهار داشت: در سطح کلان و در کشور نیز به همین شکل دولت و ملت باید باهم، هم دل و هم زبان باشند تا در امورات بین المللی سربلند باشیم.

وی ادامه داد: با این وجود عده ای هستند که از روی غرض نمی خواهند تا شرایط بدرستی پیش برود، چنانچه مقام معظم رهبری تاکید بر همکارى هاى صمیمانه میان ملّت و دولت داشته اند.

قادری در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت سلامت در جامعه اشاره کرد و گفت: سال گذشته در شهرستان میاندورود اقدامات بزرگی در این بخش انجام شده و امیدوریم که در سال جاری نیز با همکاری بیشتر مسئولین و مردم  گامهای موثری برای سلامت و بهداشت مردم شهرستان برداشته شود.

جمعه, 28 فروردين 1394
 همایش بزرگداشت عالِمِ با اخلاص مرحوم آیت الله حاج سید هاشم نجف‌آبادی:
اهتمام به امر دین در میدان‌های دشوار و پرخطر از نقاط برجسته زندگی او بود/ منش علمی، نفوذ گفتار و استفاضه‌ از محضر علمای بزرگ از او متعبّدی مراقب و اهل تضرع و خشوع پدید آورده بود 
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به همایش بزرگداشت عالِمِ جامع، عامِل و مراقب، مرحوم آیت الله حاج سید هاشم نجف‌آبادی (جدّ مادری حضرت آیت الله خامنه‌ای)، تجلیل از این عالم ربانی را اقدامی شایسته خواندند و با اشاره به برخی وجوه شخصیتی و تلاشهای قرآنی و حدیثی آن فقیه و مفّسر پارسا، خاطرنشان کردند: اهتمام به امر دین در میدان‌های دشوار و پرخطر، از قبیل حضور در مجاهدت علمای مشهد در مسجد گوهرشاد از نقاط برجسته زندگی او بود که تحمل زندان و تبعید از سوی دستگاه رضاخانی نیز نتیجه قهری آن به شمار می‌رفت.
پنج شنبه, 27 فروردين 1394

محمدعلی باقری- رئیس شورای اسلامی شهرستان نکا دررابطه با رونق بخشی به زندگی انسانها گفت: شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی حاکم بر محیط زندگی، ازمهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده شیوه زندگی مردم است.  

باقری با بیان اینکه مهمترین عامل در شیوه زندگی هرجامعه فرهنگ آن جامعه است افزود: به عقیده بسیاری ازجامعه ‌شناسان و روان شناسان، فرهنگ ازآنِ مردم است وآن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنندوشیوه زندگی مردم نیزدراصل تصویری از فرهنگ آنهاست که مجموعه‌ای ازعناصر موثرمانند دانش‌ها، باورها، هنرها، قوانین، اخلاقیات، عادات رفتار، گفتار،علاقه هرچه که فرد به عنوان عضوی از جامعه از جامعهٔ خویش فرامی‌گیرد را شامل می شود.محمدعلی باقری با بیان اینکه  ایمان می تواند مهمترین عامل در رونق بخشی  به زندگی انسانها  باشد افزود: همچنین یک زندگی برنامه ریزی شده موجب می شود شکرگزار نعمت های خداوند باشیم و با توکل به او  به سوی هدف گام برداریم.

وی با اشاره به نقش مهم برنامه ریزی در زندگی انسان گفت: برنامه ریزی درست و به موقع به زندگی هدف می دهد وایجاد شور و اشتیاق ،حاصل یک زندگی برنامه ریزی شده است.

آخرین اخبار

حالت های رنگی