امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

اجرای طرح اشتغالزایی «شمیم خدمت» در بقاع متبرکه مازندران

  • چهارشنبه, 01 مرداد 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: طرح «شمیم خدمت» با هدف ارائه خدمات اجتماعی در جهت تحول، توانمندسازی خانوادها و حرکت به سمت جهش تولید در مراکز افق بقاع متبرکه استان مازندران اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیرو رهنمود مقام معظم رهبری حفظه الله درباره رونق و جهش تولید، در نظر است با توجه به ابلاغیه سازمان اوقاف و امور خیریه طرح شمیم خدمت در سطح بقاع متبرکه استان با هدف ارائه خدمات اجتماعی در جهت تحول و توانمندسازی خانوادها، افراد کم‌توان و افرادی که از وجود ویروس منحوس کرونالطمه دیده‌اند اجرا شود

وی افزود: اهداف و فواید این طرح به اختصار شامل ایفای نقش حقیقی بقاع متبرکه در مسائل اجتماعی و گره‌گشایی از مشکلات جامعه، توانمندسازی افراد بیکار یا کم درآمد پیرامون بقاع متبرکه و ایجاد شغل و درآمد برای آنان، حفظ کرامت انسانی و مبارزه با روحیه تکدی‌گری، تقویت حس خودباوری و اتکاء به توان و استعدادهای خدادادی، ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی در جامعه هدف و تقویت فرهنگ تعاون، همکاری و همدلی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان کرد: برنامه‌های اجرایی این طرح در سه گام ارائه شده است که در سال جاری گام نخست آن لازم الاجرا بوده و دو گام دیگر به ظرفیت بقاع متبرکه و دغدغه و توان متولیان امر موکول می شود که باهمت و ظرفیتی که در استان مازندران وجود دارد انشاالله با منویات و رهنمودهای ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه گام‌های بعدی بلافاصله پس از اتمام گام اول شروع و به سرانجام می‌رسد.

حیدری‌جناسمی خاطرنشان کرد: گام اول در تولید و اشتغال، استفاده از ظرفیت نیروی انسانی و تبدیل نیروهای بالقوه به فعالیت است.

وی تصریح کرد: در بسیاری از شهرستان‌ها و مناطق پیرامونی بقاع متبرکه، کارگاه، کارخانه و مشاغلی وجود دارد که با دعوت از صاحبان این مشاغل و حرفه‌ها، زمینه آموزش کارآموزان را فراهم می‌کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: گام دوم در زمینه اشتغال‌زایی در بقاع متبرکه، فراهم کردن مقدمات و زمینه کار و تولید در بقاع متبرکه است و در گام سوم نیز تلاش می‌شود با راه‌اندازی بازارچه‌های خیریه و فروشگاه‌های ویژه، محصولات تولید شده توسط جامعه هدف در معرض فروش قرار گیرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دینی مذهبی
بازدید کد خبر: 3720

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی