امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

امام جمعه نكا: برترين ظلم به نماز آیين‌نامه‌ای و دستوری كردن نماز است

امام جمعه نكا گفت: برترين ظلم به نماز، آیين‌نامه‌ای و دستوری كردن نماز است و اينكه به نماز اعتنا نكنيم و به همين بخش‌نامه‌ها اكتفا كنيم.

حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لائینی دوشنبه‌شب در جلسه ستاد اقامه نماز نکا با موضوع نماز و فضای مجازی در کمیته امداد این شهرستان، اظهار کرد: خداوند را شاکریم که معرفت عبادت را به ما ارزانی کرد و نماز خواندن ما توفیقی است که نصیب حالمان شده است

وی افزود: اکنون در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که عبادت را مورد توجه قرار داده است و لذا وقتی در خانه خدا توفیق زندگی داریم باید صاحبخانه را بشناسیم و عبادت او را به جا آوریم.

امام جمعه نکا با اعلام اینکه اقامه نماز، نیازمند دغدغه درونی ما است، گفت: باید نماز را از عمق وجود خوانده و نماز را باور داشته باشیم نمازخوان بوده و راغب به اقامه نماز و تشویق به نماز در جامعه باشیم و بدون داشتن این روحیه نمی‌شود.

این مسؤول ادامه داد: اگر در کنار دستور، بخش‌نامه، برنامه و شعار سعی شود تا شعور نماز، عبادت و فرهنگ‌سازی این مهم در جامعه نهادینه شود، پسندیده است.

محمدی‌لائینی سرلوحه همه اعمال صالح را نماز و عبادت خداوند دانست و خاطرنشان کرد: تا مادامی که فرد عبادت خدا نکند و نمازگزار نباشد نمی‌توان از او به عنوان عبد صالح خداوند نام برد اگر چه کارهای خیر فراوان انجام دهد.

وی بیان کرد: پاک کردن جامعه از فساد نیازمند ترویج نماز است و هر چه کنگره، کارگاه و سمینار برای مبارزه با آسیب‌های مختلف اجتماعی برگزار شود اما ترویج نماز نباشد نمی‌توان به رفع مشکلات امیدوار بود و نتیجه واقعی و مناسب به دست نمی‌آید.

امام جمعه نکا گفت: عادت به نماز و ترویج نماز باید سرلوحه همه اعمال و کارها باشد و برنامه‌های تبلیغی ما در گرو نماز است و در این بخش باید آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، نهادها و خانواده با فوریت وارد عمل شوند و تلاش کنیم تا نسل بعد از ما هم نمازخوان شود.

این مسؤول اظهار کرد: همه ما موظف به نهادینه کردن نماز در جامعه هستیم و اگر خانواده و افراد جامعه را نمازخوان، معتقد، خوش‌بین به نماز، باورمند و اهل نماز با بیاوریم مهم است و باید با اقامه نماز مهم‌ترین و بزرگ‌ترین گام برای تزکیه جامعه و مبارزه با آسیب‌ها برداشته شود.

محمدی‌لائینی با تأکید بر اینکه نباید نماز در جامعه مهجور و مظلوم بماند، افزود: اکنون قرآن در جامعه مهجور است و حجاب و برخی از ارزش‌های دینی در حال کمرنگ شدن است که باید برای احیای این مسائل و ارزش‌ها تلاش شود.

وی ادامه داد: انقلاب و قیام ما برای احیای دین بوده است و لذا باید نماز در عمق جامعه نفوذ کرده و نه تنها در زبان و شعار بلکه در عمل به نماز و ارزش‌ها پایبند بوده و حفظ و احیای ارزش‌های دینی جدی گرفته شود.

امام جمعه نکا گفت: باید برای نهادینه کردن نماز، نسل جوان و جدید دیده شود و به درون و بین نسل جوان وارد شویم و نماز و مساجد را به منازل، باشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و فضای مجازی وارد کنیم و وقتی جوان به سمت مسجد نمی‌آید خودمان مسجد را به سمت نسل جدید ببریم.

این مسؤول ادامه داد: باید همه اماکن، محلی برای ترویج نماز شود و دانشگاه‌ها، مدارس، ورزشگاه و فضای مجازی راهی برای توسعه نماز باشد و لذا باید با فرهنگ‌سازی مناسب، نمازخوان بیشتر در جامعه داشته باشیم و نماز پررنگ‌تر شود که این مهم، نیازمند برنامه، فکر و کار است.

محمدی‌لائینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فتنه‌های اخیر دشمنان اظهار کرد: ملت وظیفه‌شناس ایران اسلامی، فتنه‌های دشمنان را با بصیرت خنثی کرد.

وی گفت: دشمن در اغتشاش و فتنه جدید نشان داد که دشمن چیست و با آتش زدن قرآن، امام‌زاده‌ها و مساجد کینه خود را اهل بیت(ع) و ارزش‌ها به نمایش گذاشت.

به گزارش فارس، نمازخانه کمیته امداد امام خمینی(ره) نکا نیز هم‌زمان با برگزاری این مراسم به بهره‌برداری رسید./فارس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دینی مذهبی
بازدید کد خبر: 3253

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی