امروز: دوشنبه 25 شهریور 1398 برابر با 16 سبتامبر 2019

چهاردهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در نکا برگزار شد

به گزارش مهروان خبر به نقل از سایت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نکا/ همزمان با سراسر کشور چهاردهمین دور ه ی آزمون قرآن و عترت در نکا برگزار شد.

اسماعیل اسفندیار مسئول طرح و برنامه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از شرکت بیش از ۶۲هزار نفر در چهاردهمین دوره ی آزمون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور خبر داد.

اسفندیار ،ناظر برنامه های قرآنی وزارت فرهنگ در استان مازندران در حاشیه برگزاری این دوره از آزمونها اهداف برگزاری این دوره ها را ارزش گذاری وپاسداشت زحمات قرآن آموزان و مدیران موسسات قرآنی دانست .

وی اشاره کرد که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم این امر ( حائز اهمیت بودن مدارک قرآنی ) در دستور کار است در ادامه خاطر نشان کرد: این آزمون با حضور بیش از ۱۳۰۲ نفر در مازندران در ۱۲ شهرستان برگزار شد.

وی گفت در شهرستان نکا بیش از ۳۳۷ نفر که ۲۸۷ نفر بصورت کتبی و ۵۰ نفر بصورت شفاهی در ۴ رشته و ۱۵ حوزه شرکت می نمایند. باتوجه یه این امر شهرستان نکا بعد از شهرستان بابل در رتبه ی دوم استاد قرار دارد .

ایشان در پایان از زحمات آقای فوقی معاون محترم قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندارن و همچنین آقای روحی ریاست محترم اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا و آقای قنبری مدیر مسئول موسسه ی فرهنگی قرآن و عترت منهاج مجری برگزاری این آزمون در شهرستان نکا تقدیر و تشکر کرد .

مهدی روحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی :ضمن خیرمقدم و خوش آمد گویی به آقای اسفندیار مسئول طرح و برنامه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آقای فوقی معاونت محترم قرآن و عترت استان از زحمات آنان و همچنین از آقای قنبری مدیر مسئول موسسه ی فرهنگی قرآن و عترت منهاج مجری برگزاری این آزمون در شهرستان نکا تقدیر و تشکر کرد .

و ی اشاره کرد با هماهنگی های به عمل آمده آزمون شفاهی برای ٥٠ نفر (زیر دوازه سال )در روز پنج شنبه ٢٨/٠٨/٩٤ در این شهرستان با حضور داوران برجسته و قرآن آموزان برگزار خواهد شد .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دینی مذهبی
بازدید کد خبر: 1364

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی