امروز: پنج شنبه 02 خرداد 1398 برابر با 23 می 2019

ضریح آستان مقدس امامزاده عبدالله روستای اطرب نکا پرده برداری شد+گزارش تصویری

به گزارش مهروان خبر/ حجت الاسلام صالحی- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نکا در مراسم پرده برداری از ضریح امامزاده عبد الله اطرب اظهار داشت:امامزاده ها نسبت به ما حق حيات دارند و باید در همه حال حرمت امامزادگان را نگه داریم.

حجت الاسلام صالحی گفت:چه بسیار انسان درد کشیده ای که حاجت خود را با وساطت امامزادگان از خداوند خواستند و دعاهایشان اجابت شد.

وی افزود:مسافران و گردشگران نیز با سفر به استان مازندران و شهرستان نکا می توانند از بقاع متبرکه مامزادگان هم دیدن کنند و هم از این فضای معنوی استفاده کنند.

حجت الاسلام  صالحی گفت:امامزاده ها در ترویج وگسترش دین مبین اسلام و فرهنگ ناب اسلامی و ایجاد  ارتباط میان مردم با اهل بیت نقش مهمی دارند که بایداز این فرصت استفاده کرد.

وی بیان داشت:امامزادگان ، اماکن مذهبی و مراکز دینی بیشترین تاثیرگذاری را در مسائل فرهنگی و اجتماعی دارند که  باید مردم قدر این مکان های ومعنوی را بدانند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نکا تصریح کرد: امروز دشمنان تلاش می کنند مفاهیم قرآن واهل بيت(ع)  و امامزادگان را در جامعه کم رنگ کنند بایدحواسمان باشدو برای حفظ این اماکن و توجه به آنها دقت کنیم تا توطئه های شوم دشمنان خنثی شود.

حجت الاسلام صالحی افزود:برای ساخت این ضریح 100 میلیون تومان هزینه  شد که 20 میلیون تومان توسط اداره اوقاف و 80 میلیون توسط  مردم و خیران این روستا تامین شد.

وی گفت:امسال از محل تملک دارایی  برای 11 امامزاده دیگر 202میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نکا اظهارداشت:شهرستان نکا 57 امامزاده دارد که 7 امامزاده در شهر و 50 امامزاده  نیزدربخش هزارجریب این شهرستان واقع می باشد.

به قلم: قدسیه سادات شعبانپور/ گزارش تصویری توسط: دوستدار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دینی مذهبی
بازدید کد خبر: 1198

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی