امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

مجلس نمایندگان آمریکا بودجه اقدامات نظامی ترامپ علیه ایران را مسدود کرد

  • پنج شنبه, 10 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

تهران- ایرنا- مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه طبق برنامه تعریف شده طرح پیشنهادی "رو خانا" نماینده ایالت کالیفرنیا در مورد ممنوعیت استفاده دولت ترامپ از وجوه فدرال برای اقدام نظامی علیه ایران را تصویب کرد.

به گزارش تارنمای هیل، مجلس نمایندگان آمریکا در کنار مسدود کردن بودجه اقدامات نظامی ترامپ علیه ایران با اکثریت آرا (۲۳۶ رای مثبت در برابر ۱۶۶ رای مخالف) مجوز جنگی سال ۲۰۰۲ برای اقدام نظامی علیه عراق را که دولت ترامپ برای توجیه ترور سردار شهید قاسم سلیمانی استفاده کرده بود را لغو کرد. 
نانسی پلوسی بعد از تصویب این طرح گفت: اعضای کنگره همچنان نگرانی‌های جدی و فوری راجع به تصمیم رئیس جمهوری مبنی بر انجام دشمنی علیه ایران و عدم پیشبرد استراتژی این کشور دارند. 
وی افزود: قدرت کنگره برای اعلام جنگ توسط دولت‌های دموکرات و جمهوریخواه غصب شده به طوریکه عملاً هر آنچه در قانون اساسی است، اجرا نمی‌شود. 
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بامداد پنجشنبه در پیامی توئیتری نوشت با رای فردای مجلس نمایندگان، دمکرات‌ها می‌خواهند دفاع از آمریکا و ایستادگی در مقابل کشورهایی مثل ایران را برای رییسان جمهوری [آمریکا] سخت‌تر کنند. از کشورمان حفاظت کنید!  
ترامپ همچنین در پیامی دیگر «نانسی پلوسی» رییس مجلس نمایندگان را به لغو اختیارات رییسان جمهوری ایالات متحده در آنچه او "ایستادن در مقابل دیگر کشورها و دفاع از آمریکایی‌ها" خواند، متهم کرد و خطاب به مردم آمریکا گفت: از فرمانده قوای خود حمایت کنید.  این توییت‌های ترامپ در حالی است که او ساعاتی پیش در توییتی دیگر با اعلام این که در حال کاهش نیروهای نظامی از عراق است، از اعضای مجلس نمایندگان خواست که رای واقعی خود را به این قطعنامه بدهند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی
بازدید کد خبر: 3694

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی