امروز: چهارشنبه 27 تیر 1397 برابر با 18 جولای 2018

بین الملل

بین الملل (20)

اخبار روز دنیای سیاست

شنبه, 01 ارديبهشت 1397

بیش از هفت دهه از تشکیل سازمان ملل با هدف اصلی ایجاد و حفاظت از صلح پایدار در جهان می گذرد و با نگاهی به گذشته، نمی توان گفت که این عالی ترین نهاد بین المللی در دسترسی به هدف یاد شده، کارنامه ای قابل قبول داشته است.

به گزارش ایرنا، نشست عالی 'صلح پایدار' به پیشنهاد 'میروسلاو لایچاک' رئیس هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل در سطح سران یا وزیران خارجه کشورهای عضو، روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت ماه سال جاری در مقر سازمان ملل در نیویورک تشکیل خواهد شد و 'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز برای تبیین رویکردهای صلح دوستانه و صلح جویانه کشورمان و ارائه پیشنهادهای ایران درجهت تقویت صلح جهانی، در این نشست بین المللی شرکت و سخنرانی خواهد کرد.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی پیش وارد تهران شد.

فدریکا موگرینی، هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر کوتاه خود به تهران فردا(شنبه، 8 آبان) با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

پنج شنبه, 13 خرداد 1395

روز گذشته (سه شنبه) تصویری در شبکه های مجازی دست به دست شد که نشان می‌دهد ظریف از کنار وزیر خارجه فنلاند عبور می‌کند و او را نمی‌شناسد.

در این ویدیوی کوتاه، ظریف که با سرعت از کنار همتای فنلاندی خود عبور می‌کند، با صدا کردن همراهان وزیر خارجه فنلاند متوجه می‌شود و باز می‌گردد و همتای خود را سمت چپ خود می‌بیند.

جمعه, 10 ارديبهشت 1395

محمد جواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان درنامه اي خطاب به دبير كل سازمان ملل، حكم دادگاه هاي داخلي آمريكا عليه دارايي هاي مردم ايران را تهديدي عليه حقوق بين المللي خواند و تاكيد نمود كه اين آمريكا است كه ملزم است غرامت هاي معوقه ناشي از سياست هاي خصمانه اش را به مردم ايران بپردازد.

غلامعلي خوشرو سفير و نماينده دائم ايران در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه نامه شكايت محمد جواد ظريف وزير امورخارجه كشورمان به دبير كل اين سازمان را به وي تسليم نمود.
دراين نامه آمده است كه:

رهبرمعظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه رئیس‌جمهور: ابراز خرسندی از عقب نشینی طرفهای مقابل در برابر مقاومت ملت و کوششهای مذاکره کنندگان/ همین اندازه دستاورد بر اثر مقاومت به‌دست آمده است/ لازمه گشایش در معیشت مردم تلاش بی‌وقفه در جهت اقتصاد مقاومتی است/ از خدعه و نقض عهد امریکا غفلت نشود.

رییس دولت یازدهم گفت: ما توانستیم قدرت‌های بزرگ را واردار کنیم حقوق هسته‌ای را به رسمیت بشمارند و پروژه ایران‌هراسی را مخدوش کنیم و چهره ایران را بازسازی کنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی که برای تقدیم لایحه بودجه سال آینده و همچنین برنامه توسعه در مجلس سخن می‌گفت، با بیان اینکه زمان ارائه لایحه با زمان اجرای توافق هسته‌ای تقاران پیدا کرد، خاطرنشان کرد: دولت به لحاظ انعکاس خارجی و حساسیت این موضوع صلاح نمی‌دید، پیش از عملی شدن رفع تحریم‌ها بودجه به مجلس محترم ارائه کند

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی