امروز: چهارشنبه 09 مهر 1399 برابر با 30 سبتامبر 2020

هاشمی درنکا: وجهه علمي آيت الله هاشمي مغفول مانده است / آیت الله هاشمی رفسنجانی توجه ویژه ای به تعلیم و تربیت داشتند

  • شنبه, 01 مهر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

ياسر هاشمي یادگار آیت الله هاشمی رفسنجانی در زنگ آغاز سال تحصيلي مازندران: وجهه علمي آيت الله هاشمي مغفول مانده است / آیت الله هاشمی رفسنجانی توجه ویژه ای به تعلیم و تربیت داشتند.

یادگار آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه مهمترین اولویت برای یک دانش آموز توجه به تحصیل است و از همین رو آیت الله هاشمی رفسنجانی توجه ویژه ای به تعلیم و تربیت داشتند، گفت: ثبات و امنيت امروز جامعه مرهون زحمات و فداکاری های شهدا و بزرگان کشور است

مهندس یاسر هاشمی در آیین زنگ آغاز سال تحصیلی 97-96 که در دبیرستان دخترانه آیت الله هاشمی رفسنجانی نکا برگزار شد، اظهار داشت: در این روز که توجه به مدرسه و دانش آموز است باید به معلمان زحمت کش نیز توجه شود که با صبر و متانت زحمات یک سال تحصیلی را به دوش می کشند تا آینده ی دانش آموزان ساخته شود.
یاد گار آیت الله هاشمی با بیان اینکه مرحوم هاشمی پیش از آنکه یک سیاست مدار بزرگ در کشور باشد به علم و دانش اندوزی دانش آموزان توجه ویژه داشت افزود: آیت الله هاشمی قبل از انقلاب براي  تأسیس مدرسه رفاه تلاش کردند شاید همان مدرسه پایه ای برای پیشبرد اهداف مواضع انقلابی بود وقتی امام از پاریس به تهران آمدند اولین جایی که پا نهادند مدرسه رفاه بود و اتفاقات مهم انقلاب از آن مدرسه شروع شد.
وي تاكيد كرد : وجهه علمي آيت الله هاشمي و توجه ويژه آنان به مقوله علم و تعليم و تربيت مغفول مانده است و ضرورت دارد دانش آموزان ما با ابعاد علمي اين شخصيت برجسته بيشتر آشنا شوند.
وی با بیان اينكه مرحوم هاشمی یکی از مفسران بزرگ قرآن به شمار می آمدند، تصریح کرد: ایشان حتی در زندان های طاغوت با حفظ و تفسير قرآن كريم تهدید را به فرصت تبديل كردند و در جايگاه يكي از مفسران بزرگ قرآن قرار گرفتند.
هاشمی با بیان اینکه توجه مرحوم هاشمی رفسنجانی به علم و تربیت به عنوان مسائل اصلی بود، ادامه داد: آیت الله هاشمی نه تنها به تحصیل دانش آموزان بلکه به سلامت و ورزش دانش آموزان و جوانان نیز تأکید می کردند.
وی سواد علمی را جزو شاخص های مهم عصر حاضر دانست و اضافه کرد: امروز حدود ۱۲ میلیون دانش آموز مشغول تحصیل هستند کشور ما زمانی به اوج می رسد که شرایط تحصیل برای همه محقق شود.
یادگار آیت الله هاشمی با بیان اینکه سواد نشان دهنده ی رشد یک کشور است، بیان داشت: دانش آموزان باید از سوادی که کسب کردند در زندگی اجتماعی خود به کار ببندند و گامی نو براي  آینده ی ایران بردارند.
مهندس هاشمي از تلاش استاندار مازندران و برگزاري مراسم آغاز سال تحصيلي در دبيرستاني كه به نام آيت الله هاشمي است تقدير و تشكر نمود/سایت استانداری .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در علمی و فناوری
بازدید کد خبر: 3142

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی