امروز: چهارشنبه 29 آبان 1398 برابر با 20 نوامبر 2019

تفاهم نامه همکاری جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش مازندران منعقد می شود

  • سه شنبه, 28 شهریور 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به منظور امضای تفاهم نامه همکاری از توانمندی های جهاد دانشگاهی واحد مازندران بازدید کرد.

علی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه امضای تفاهمنامه همکاری اداره کل آموزش و پرورش مازندران و جهاد دانشگاهی مازندران در جهت توسعه فرآیندهای آموزشی و فرهنگی با رویکرد مهارت محوری اظهار کرد: جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش با تشکیل کارگروه مشترک می توانند ضمن شناسایی چالش ها به جهت گیری نظام آموزشی کمک کنند.

وی افزود: تمامی همکاری ها و پیشنهادات باید براساس رویکرد سند تحول بنیادین طراحی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی می تواند در حوزه مهارت افزایی دانش آموزان و تحول در ساختارمداری به آموزش و پرورش کمک های شایانی انجام دهد گفت:در حال حاضر جامعه پذیری مهم ترین معضل دانش آموزان روستایی استان مازندران است.

قاسمی خاطرنشان کرد: تعداد کم دانش آموزان در مدارس روستایی آنها را از فرصت جامعه پذیری دور می کند.

وی با اشاره به اینکه برای رفع این مشکل باید شیوه نگرش معلمان و مدیران را تغییر داد تاکید کرد: شرط این تغییر نگرش اجرای دوره های مهارتی با همکاری آموزش و پرورش و جهاد دانشگاهی بوده زیرا اگر فکر معلمان و مدیران روستاها تغییر صورت یابد قطعا نوع آموزش آنها به گونه ای خواهد بود که دانش آموزان به سمت جامعه پذیری سوق یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: جامعه پذیری و مهارت های میان فردی و ارتباط جمعی می تواند به تغییر نگرش بیانجامد.

وی افزود: درحوزه کارآفرینی، اردوهای دانش آموزی و بهره مندی از پتانسیل مرکز تحقیقات چپکرود نیز جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش می توانند همکاری های خوبی با یکدیگر داشته باشند.

قاسمی با اشاره به اینکه وجود چالش های پیش روی آموزش و پرورش در حال حاضر بستر خوبی برای ورود جهاد دانشگاهی به عرصه همکاری های متقابل به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: در عرصه مهارت های زندگی نیز جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش می توانند بسترهای مهارت افزایی دانش آموزان را به بهترین نحو آماده کنند.

 منبع: ایسنا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در علمی و فناوری
بازدید کد خبر: 3136

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی