امروز: سه شنبه 29 بهمن 1398 برابر با 18 فوریه 2020

براي نخستين بار در كشور؛عينک تمام هوشمند بينايی بخشی در چالوس رونمايی شد

  • پنج شنبه, 31 خرداد 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به همت كانون روشندلان غرب مازندران با حضور تنی چند از كم بينايان مازندران،از عينک تمام هوشمند بينايیبخشی   esight در چالوس در محل هتل كوروش اين شهر رونمايی شد.

باهره اسلامي مسئول کانون روشندلان غرب مازندران در گفت وگو با ايسنا مازندران، با اشاره به اين كه براي نخستين بار در كشور از عينک تمام هوشمند بينايي بخشي esight ويژه بيماران شبكيه رونمايي شد اظهار كرد: بعد از سال ها مطالعه و پيگيري در سايت هاي مختلف متوجه اختراع اين عينک توسط يكي از شركت هاي بزرگ خارجي شدم كه با پيگيري و گفت وگو با يكي از شركت هاي بازرگاني داخلي موفق به ورود اين عينک به صورت امانت شديم.

وی افزود: اين عينک حاصل تلاش 10 ساله جمعي از دانشمندان خارجي است كه در اواخر سال 2017 موفق به توليد آن شدند و قيمت تمام شده آن 10 هزار دلار بوده كه تاكنون كسي در كشور موفق به خريد اين عينک نشده است.

وي با ابراز گلايه از عدم حمايت مسئولان به خصوص وزارت بهداشت و درمان جهت وارد كردن اين عينک گفت: مسئولان شهرستاني و استان نيز براي برگزاري اين رونمايي كمكي نكرده و حضور نيافتند.

مسئول کانون روشندلان غرب مازندران تصريح كرد: طبق فراخواني كه داده شد از كل استان جمعي از كم بينايان ثبت كردند و در مجموع 50 نفر از اعضاي انجمن طي دو روز براي آشنايي با تكنيک اين عينک حضور مي يابند.

مصطفي طاهري مدير يكي از شركت هاي بازرگاني واردات تجهيزات پزشكي در مورد اين عينک اظهار کرد: با توجه به توانمندي كه اين عينک به آن كامپيوتر هوش مصنوعي گفته شده كه بسته به نوع بيماري و صدمه اي به شبكيه تنظيم مي شود.

وي با بيان اين كه اين عينک ممكن است در برخي افراد جوابگو نباشد افزود: در حال حاضر اين عينک به صورت امانت در اختيار ما قرار دارد تا روي افراد كم بينا مورد امتحان قرار گيرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در بهداشت و سلامت
بازدید کد خبر: 3385

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی