امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398 برابر با 26 فوریه 2020

مازندران/گسترش علم مغز و اعصاب سبب ارتقا سلامت جامعه می‌شود

  • دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

امام جمعه بابل با تاکید بر لزوم حمایت از توسعه علم مغز و اعصاب، گفت: گسترش علم مغز و اعصاب سبب ارتقا سلامت جامعه می‌شود.

حجت الاسلام حسن روحانی امروز در دیدار با رئیس انجمن جراحان مغز و اعصاب کشور اظهار داشت: ارتقا سلامت فرد و جامعه در گرو گسترش وپیشرفت علم مغز و اعصاب است.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت علم مغز و اعصاب بستری برای کاهش ناهنجاری‌های فردی و اجتماعی است، افزود: متاسفانه تاکنون به آن میزان که باید به رشته‌های دیگر پزشکی توجه شده است این رشته مورد توجه شایسته واقع نشده است.

روحانی با بیان اینکه ظرفیت‌های علمی فراوانی در این شهرستان وجود دارد که می‌تواند این شهر را به قطب علمی پزشکی در کشور تبدیل کند، افزود: همان میزان که دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به‌عنوان برترین دانشگاه صنعتی ایران معرفی شد دانشگاه علوم پزشکی بابل با برخورداری از کادر هیئت علمی وزین پروفسور کتابچی می‌تواند در بخش مغر و اعصاب از دانشگاه‌های پیشرو در کشور شود.

امام جمعه بابل با اشاره به گسترش بیماری‌ها متعدد و بروز فراوان سکته در سنین پایین در عصر حاضر، گفت: بنده اعتقاد دارم در پیشرفت علوم به ویژه علم مغز و اعصاب باید اهتمام بیشتری داشته باشیم تا سلامت جامعه ارتقا یابد و هزینه‌های جانی و مادی کاهش یابد.

وی با اشاره به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بابل برای برگزاری کنگره جهانی پدیده علم نوین مغز و اعصاب، گفت: بنده از شنیدن خبر کنگره علمی بین المللی در دانشگاه این شهر خشنود شدم و همگان باید تلاش کنیم تا این کنگره عظیم بین المللی به نحو عالی برگزا رشود./تسنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در بهداشت و سلامت
بازدید کد خبر: 3352

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی