امروز: یکشنبه 27 مرداد 1398 برابر با 18 آگوست 2019

فرماندار نكا:تكميل بيمارستان نيمه‌كاره آلوكنده نكا مطالبه مردمی است

  • جمعه, 31 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرماندار نكا گفت: تكميل بيمارستان نيمه كاره آلوكنده نكا مطالبه مردمی است و بايد در اين بخش تعيين تكليف شده و بيمارستان آلوكنده از بلاتكليفی رها شود.

جعفر احمدی ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی هفته سلامت نکا در سالن اجتماعات با اشاره به گذشت حدود 30 سال از عملیات ساخت و ساز بیمارستان آلوکنده نکا اظهار کرد: 10 هکتار زمین توسط اهالی روستای آلوکنده در حدود 30 سال گذشته برای ساخت بیمارستان به تأمین اجتماعی واگذار شده است که همچنان بلاتکلیف است

وی افزود: احداث این بیمارستان و مرکز بهداشت و درمانی از نیازهای مهم منطقه است که می‌تواند به عنوان  بیمارستان تخصصی شرق مازندران در دستور کار تامین اجتماعی و بهداشت و درمان قرار گیرد تا ضمن ایجاد مکانی برای درمان بیماران در اشتغال هم شاهد شکوفائی باشیم.

فرماندار نکا با اعلام اینکه قرار گرفتن این بیمارستان در روستای آلوکنده و در منطقه روستایی مکانی خوب برای ارائه خدمت به بیماران است؛ یادآور شد: دور بودن از آلودگی صوتی و مشکلات ناشی از آن، دارا بودن فضای مناسب خدمات‌دهی و در دسترس بودن از محاسن احداث این بیمارستان است.

این مسؤول گفت: امیدواریم پیگیری لازم برای ادامه ساخت بیمارستان آلوکنده نکا در دستور کار تامین اجتماعی و بهداشت و درمان قرار گرفته و در وزارت‌خانه تعیین تکلیف شود تا این بیمارستان از بلاتکلیفی رها شود.

احمدی با اشاره به ارائه خدمت مناسب به بیماران و گروه هدف در بهداشت و درمان خاطر نشان کرد: دولت برای رفع مشکلات بهداشت و درمان با تمام توان وارد کار شده است و باید با تلاش در استان و شهرستان امکانات درمانی بهتری به احاد مردم شهر و روستا ارائه شود.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ‌سازی مناسب برای اجتماعی کردن بحث بهداشت و درمان و پیشگیری از بیماری‌ها در جامعه انجام شود؛ اظهار کرد: باید همه ما خودمراقبتی را از خودمان آغاز کنیم تا هزینه بهداشت و درمان کاهش یابد.

فرماندار نکا افزود: با اجرای طرح جامع سلامت بسیاری از هزینه‌های درمان برای مردم کاهش پیدا کرد که کاهش هزینه درمان، توجه به هتلینگ بیمارستان‌ها و تجهیز اماکن بهداشت و درمان از جمله این موارد بود.

این مسؤول با تأکید بر افزایش مراکز جامع سلامت گفت: باید مراکز جامع سلامت افزایش یابد تا خدمات مناسب بهداشت و درمان به آحاد مردم در شهر و روستاهای مختلف ارائه شود.

* کارکنان دولت، ساعاتی از روز را به ورزش اختصاص دهند

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نکا نیز اظهار کرد: توجه به سلامت آحاد مردم جامعه و از جمله کارکنان دولت به دلیل شرایط خاص کاری از مسائل مهمی است که باید مورد توجه جدی قرار گرفته و ساعاتی از روز را به ورزش اختصاص دهند.

مجتبی رضایی یادآور شد: پیاده‌روی پرسنل ادارات و نهادها از جمله برنامه‌های مهم هفته سلامت می‌تواند باشد تا ورزش را در بین کارکنان و در جامعه نهادینه کنیم.

وی گفت: شهرستان نکا سال گذشته، المپیاد ورزشی کارکنان دولت را برای نخستین‌بار در استان مازندران اجرایی کرد و تلاش داریم که در سال جاری هم این المپیاد کارکنان با هدف نهادینه کردن ورزش در بین کارکنان دولت اجرایی شودفارس مازندران/.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در بهداشت و سلامت
بازدید کد خبر: 3341

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی