امروز: شنبه 26 مرداد 1398 برابر با 17 آگوست 2019

ساری|برنامه جامع سلامت مازندران تصویب شد.

  • یکشنبه, 27 اسفند 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

احمد حسین زادگان  امروز در چهارمین نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان اظهار داشت: باید سهم مشارکت سازمان‌های فرهنگی در حوزههای اجتماعی افزایش یابد و ضمانت اجرایی مصوبات کارگروه برای دستگاه‌های اجرایی تبیین شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای بهتر برنام‌ های تدوین شده در کارگروه سلامت امنیت غذایی استان باید تفاهعم نامه‌های لازم با دستگاه‌های مربوطه منعقد شود، افزود: کاهش بیماری‌های روانی، ارتقای سطح سلامت جامعه و پیشگیری از بیماری‌ها و مشکلات این حوزه در استان فقط از طریق همکاری‌های بین بخشی ارائه می‌شود.

حسین زادگان به نقش مهم سازمان‌های مردم نهاد و فضای مجازی در کمک به آگاهی جامعه و پیشگیری از بیماری‌ها اشاره کرد و افزود : مشارکت همگانی برای تامین، حفظ و ارتقای سلامت اصلی حیاتی است.

شناسایی چالش‌های سلامت در مازندران

سیدعباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز با بیان اینکه اجرایی کردن اید‌ه‌‌های مصوب شده توسط کارشناسان دستگاه‌های اجرایی در این کارگروه سخت و تخصصی است، افزود: باید به سمت تقویت حوزه‌هایی پیش برویم که بیشترین مداخلات اجتماعی را در راستای تقویت و اجرایی شدن مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه در سال 96 نیم رخ و دورنمای سلامت استان برای پتج سال آینده تدوین شد، افزود: بیش از 100 چالش نخست در حوزه سلامت مازندران شناسایی شد.

به گزارش تسنیم، در این نشست ضمن بررسی و تصویب اهداف منشور ائتلاف سلامت استان، ارائه گزارش عملکرد کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان و شهرستان‌ها، عوامل خطرساز بیماری‌های غیرواگیر و پیگیری مصوبات گذشته این کارگروه برنامه راهبردی جامع سلامت استان به تصویب نهایی رسید.

تشکیل کمیته تخصصی ساماندهی آبرسانی روستاهای استان، ساماندهی کارگاه‌های بسته بندی برنج و سورتینگ مرکبات و استقرار سیستم تصفیه فاضلاب سپتاژهای استان از دیگر موضوعاتی بود که در دستور کار  نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قرار داشت که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در بهداشت و سلامت
بازدید کد خبر: 3305

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی