امروز: شنبه 27 بهمن 1397 برابر با 16 فوریه 2019

بیمارستان های خصوصی نیمه کاره مازندران تعیین تکلیف می شوند

  • شنبه, 11 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: بیمارستان های خصوصی مازندران تعیین تکلیف می شوند.

سید عباس موسوی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه عمده بیماری های مهم در مازندران کنترل شده است اما بیماری های غیرواگیر در استان رو به افزایش است، تصریح کرد: عمده خطرها در حوزه سلامت در اختیار بخش سلامت نیست و حدود 25 درصد بخش بهداشت و درمان در این حوزه تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه تاثیرگذاری در تعاملات استانی دارای اهمیت است، بیان کرد: مازندران رتبه اول چاقی کشور را دارد، رتبه 5ام فشار خون بالا در کشور متعلق به مازندرانی است و رتبه هفتم دیابت مازندرانی ها در کشور باید مورد توجه قرار گیرد. این آمار نشان می دهد فرهنگ خود مراقبتی باید در میان افراد جامعه گسترش یابد.

نان از دلایل افزایش نمک در سرانه مصرف

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه یکی از مهم ترین منابعی که نمک وعده غذایی مردم را افزایش می دهد نان است، تصریح کرد: خبازی ها به دلیل کیفیت نان میزان نمک را کاهش نمی دهند؛ مردم نیز ذائقه پرنمکی دارند اما این سرانه مصرف نمک را افزایش داده است که از دلایل افزایش بیماری های فلبی و فشار خون بالا است.

وی افزود: در زمینه شکر نیز بسیاری از نوشابه ها بیش از حد شیرین هستند اما میزان شکر این موادغذایی باید تعدیل شود، نمایان گر های رنگی در موادغذایی تشخیص را برای زندگی سالم مهیا کرده است و فرهنگ خودمراقبتی در این زمینه می تواند توسعه یابد.

توسعه روابط بین المللی علوم پزشکی مازندران

موسوی با بیان اینکه برخی کشورها در منطقه آمایشی بخش بین الملل مازندران قرار گرفته اند، گفت: تفاهم نامه ای با بزرگترین دانشگاه روسیه به انجام رسید تا در این بخش بتوانیم اقدامات موثر بین المللی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در حوزه تکنولوژیک و فناوری مازندران برنامه های خوبی رقم خواهد خورد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه بیمارستان هزار تختخوابی با کره در شورای اقتصاد کشور در حال انجام است، گفت: هنوز زمان ساخت و اعتبار مورد نیاز آن مورد تصویب قرار نگرفته است.

تکلیف سیستم ارجاع سلامت مشخص می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره وضعیت نادرست اجرای طرح پزشک خانواده در استان تصریح کرد: توسعه تخت های بیمارستانی که براساس استانداردها در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه باید تکلیف سیستم ارجاع مردم مشخص شود، عنوان کرد: برخی از این طرح ها با عنوان پزشک خانواده مطرح شده است؛ در حوزه پزشک خانواده براساس شواهد تصمیمات صورت می گیرد، در راستای بررسی طرح پزشک خانواده تیمی با استفاده از محققینی که در حوزه نظام های سلامت کار کردند تشکیل می شود و این طرح بررسی خواهد شد.

 طلب 600 میلیارد دانشگاه علوم پزشکی مازندران از بیمه ها

وی با اشاره به وضعیت مالی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: بیمارستان ها حدودا 600میلیارد تومان از بیمه های مختلف طلب دارند و نیز 500میلیون تومان نیز به حوزه های مختلفی بدهکار هستیم، تراز دانشگاه منفی نیست اما به دلیل کمبود نقدینگی دچار مشکلاتی هستیم.

موسوی یادآور شد: در شورای هماهنگی بیمه این مسائل مطرح و رایزنی شد تا با توجه به شرایط ه در بودجه 97 اعتبارات دانشگاه به صورت پایدار دیده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: در حال طراجی برنامه استراتژیک دانشگاه مازندران هستیم تا براین اساس آن برنامه های عملیاتی و سالانه انجام می گیرد.

4 مرگ مادران باردار امسال در مازندران

وی با تاکید بر اینکه سومین مرگ مادر باردار در مازندران امسال رخ داده است، گفت: در این بخش از متوسط ها جلوتر نیستیم، در سال گذشته چهار مورد مرگ مادر باردار رخ داده است.

موسوی با تاکید بر اینکه در واقع این موارد ویژه است و از نظر علمی علت مرگ را پزشکی قانونی باید اعلام کند، بیان کرد: بسیاری از اطلاعات مرگ بیماران خصوصی است و نباید افشا شود.

بیمارستان های خصوصی مازندران تعیین تکلیف می شوند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه بیمارستان های خصوصی نیمه کاره باید در استان تعیین تکلیف شوند، بیان کرد: زمانی که فردی تقاضای بیمارستان خصوصی کرده و موافقت اصولی داده می شود فرد مدت زمانی تعهد می دهد این مکان را بسازد و در غیراین صورت پروانه وی باطل می شود اما به دلایل مختلفی دانشگاه ها در معذوریت بدی قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان ها عموما ساخته شده اند اما نتوانسته نظام سطح بندی را رعایت کند، تصریح کرد: باید این بیمارستان ها تعیین تکلیف شوند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در بهداشت و سلامت
بازدید کد خبر: 3228

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی