امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

بزرگداشت سردار شهید طوسی در مزار شهدای گمنام نکا برگزار شد

  • سه شنبه, 17 فروردين 1400
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مراسم بزرگداشت سردرا شهید محمدحسن قاسمی طوسی از سوی هیئت رزمندگان اسلام و نیروهای بسیجی شهرستان نکا برگزار شد.

مراسم شبی با خاطره و یاد یاران از سوی هیئت رزمندگان اسلام شهرستان نکا و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نکا در کنار مزار شهدای گمنام شهرستان برگزار شد

در این مراسم که همراه با مدیحه سرایی و سینه زنی بوده است، یوسف سلطانی یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و فرمانده سپاه شهرستان نکا در آن دوران با تاکید بر حفظ ارزش‌های ایثار در جامعه، اظهار داشت: مازندران به وجود اسطوره‌های افتخارآفرینی چون سردار طوسی‌ها به خود می بالد.

وی با بیان برخی خصوصیات و ویژگی‌های اخلاقی و دینی سردار شهید طوسی قائم مقام لشگر ویژه 25 کربلا، افزود: عشق و دلدادگی به ولایت فقیه و عاشق کار صادقانه بودن در نهاد این شهید والامقام موج می‌زد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه باید در برهه کنونی از منش و سیره شهدا درس بیاموزیم، تصریح کرد: شناخت شهدای والامقام و معرفی آنان به نسل آینده ساز جامعه امری ضروری است.

به گزارش تسنیم، 18 فروردین سالروز شهادت علمدار لشگر ویژه 25 کربلا به روز شهرستان نکا نامگذاری شده است. به همین مناسبت عصر امروز به صورت مجازی و با حضور محدودی از خانواده شهدا و ایثارگران، مراسم سالگرد این شهید والامقام و شهدای شهرستان نکا در مصلای جمعه این شهرستان برگزار خواهد شد.

سردار شهید محمد حسن طوسی، قائم مقام لشکر 25 کربلای، متولد سال 1337 بود که در 18 فروردین 1366 در منطقه شلمچه کربلای 8 به درجه رفیع شهادت نائل شد و پیکرپاکش پس از سال ها فراق و هجران، در سال 1374 به زادگاهش بازگشت.

شهید محمدابراهیم طوسی در خرداد ماه 1344 دیده به جهان گشود و 4 اسفند1362 در عملیات والفجر 6 در منطقه چیلات به درجه بلند شهادت نائل شد. شهید محمدحسین طوسی خرداد ماه سال 1341 دیده به جهان گشود و 16 مهر1374 در تهران براثر ترور به شهادت رسید و در گلزار شهدای شهرستان نکا خاکسپاری شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3771

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی