امروز: پنج شنبه 02 ارديبهشت 1400 برابر با 22 آوریل 2021

7 درصد جمعیت شهرستان نکا تحت پوشش کمیته امداد هستند/ فعالیت 18 مرکز نیکوکاری

  • یکشنبه, 17 اسفند 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس کمیته امداد شهرستان نکا از تحت پوشش قرار گرفتن 7 درصد جمعیت شهرستان به کمیته امداد امام خمینی خبرداد.

رمضان حسینی عصر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان نکا با اشاره به اینکه تقریبا 7 درصد جمعیت شهرستان تحت حمایت کمیته امداد هستند اظهار کرد: از جمعیت یکصد و 20 هزار نفری شهرستان نکا 7 هزار نفر در غالب 3800خانوار به عنوان مددجو تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان هستند.

وی افزود: از این تعداد افراد مددجوی کمیته ی امداد 30 درصد خانوارها به صورت شهری و 70 درصد روستایی از خدمات این ارگان خدمات رسان بهره مند می شوند.

به گفته حسینی 160 بیمار صعب العلاج ،477 یتیم و محسنین 454 دانش آموز و 84 دانشجو از خدمات کمیته امداد امام خمینی بهره مند می شوند که با توجه به شیوع ویروس کرونا وضعیت مالی و معیشتی خانواده های تحت حمایت دچار بحران شده است در این راستا نیز امیدواریم خیرین در توانمند سازی مددجویان همچون گذشته قدم بردارند.

رئیس کمیته امداد شهرستان نکا ضمن اشاره به ساخت 80 مسکن محرومین در این شهرستان تصریح کرد: در جهت توانمند سازی مددجویان و رفع محرومیت از قشر بی بضاعت ساخت 80 باب مسکن محرومین با همکاری و مشارکت کمیته امداد، بنیاد مسکن، خیرین و بسیج سازندگی در دستور کارقرار گرفت .

وی افزود: برای تهیه و احداث مسکن 95 خانوار 2 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شد همچنین 9 میلیارد و 138 میلیون ریال کمک موردی به مدد جویان صورت گرفت.

این مسئول ادامه داد: در جهت اشتغال و درآمد پایدار برای مددجویان وام اشتغال زایی به 287 مدد جو با اعتبار 105 میلیارد ریال تعلق گرفت همچنین یکهزار و 76 نفر با اعتبار درنظر گرفته شده 2 میلیارد و یکصد میلیون ریال در جهت خدمات فرهنگی و 906 نفر از خدمات مشاوره ای با اعتبار بالغ بر 69 میلیون ریال بهره مند شدند.

وی همچنین اضافه کرد: در جهت تشکیل و حفظ بیان خانواده ها از آسیب ها جهیزیه ی 66 خانوار مدد جو با اعتبار بالغ بر 5 میلیارد و 500 میلیون ریال تهیه شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان نکا با اشاره به جمع آوری کمک های جشن نیکوکاری متذکر شد: طی دو ماه اخیر 15 میلیارد ریال کمک های نقدی و غیر نقدی برای هفته احسان و نیکوکاری جمع آوری شد.

این مسئول با تاکید به کمک و خدمات رسانی 18 مرکز نیکوکاری در نکا بیان کرد: مراکز نیکوکاری با هدف ساماندهی خدمات و هدفمندی نیازمندی ها و همچنین شناسایی خیرین در 18 نقطه شهرستان نکا راه اندازی و به قشر آسیب پذیر و محروم شهرستان خدمات رسانی می کند./مهرمازندران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3761

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی