امروز: پنج شنبه 02 ارديبهشت 1400 برابر با 22 آوریل 2021

اعضای هیات نظارت بر انتخابات در مازندران مشخص شدند

  • چهارشنبه, 06 اسفند 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اعضای هیات نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در مازندران مشخص شدند.

به گزارش ایرنا، در نشستی که روز پنجشنبه در ساری برگزار شد،  حجت‌الاسلام علی اصغر زکوی به عنوان رئیس هیأت نظارت  و حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری، مصطفی ماشین‌چیان، محمدرضا مؤیدی و محمدعلی نیرین هم به ‌عنوان اعضای این هیات انتخاب شدند

حسین کمالی پاشاکلائی هم در این نشست به‌عنوان دبیر هیات نظارت بر انتخابات در مازندران انتخاب شد.

طبق برنامه زمان بندی شده وزارت کشور، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری ۲۸ خرداد سال آینده برگزار می شود.

انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان برای انتخاب نماینده جایگزین آیت الله نورالله طبرسی نماینده فقید مازندران در این مجلس برگزار می شود.

آیت الله طبرسی که نمایندگی ولی فقیه در مازندران را از سال ۷۸ و امامت جمعه ساری را از سال ۵۹ بر عهده داشت، ۱۹ بهمن ماه  سال ۹۸ پس از تحمل یک دوره رنج بیماری دار فانی را وداع کرد.

مازندران چهار نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

استان مازندران بر اساس سرشماری سال ۹۵ حدود سه میلیون و ۲۸۳ هزار نفر جمعیت دارد که در ۶۱ شهر و حدود سه هزار روستا سکونت دارند.  در آخرین انتخابات مربوط به  یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که دوم اسفندماه سال گذشته برگزار شد حدود ۲ میلیون و ۴۳۲ هزار نفر واجد شرایط سنی برای شرکت در انتخابات بودند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3756

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی