امروز: پنج شنبه 02 ارديبهشت 1400 برابر با 22 آوریل 2021

به مناسبت هفته پدافند غيرعامل برگزار شد/ همايش آموزشي پدافند غيرعامل در نيروگاه نكا

  • چهارشنبه, 21 آبان 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به مناسبت هفته پدافند غيرعامل و در راستاي آشنايي بيشتر كاركنان با تهديدهاي بالقوه فضاي مجازي و راهكارهاي مقابله با آن، همايشي در نيروگاه شهيدسليمي نكا برگزار شد.

در اين همايش آموزش محور كه با حضور جمعي از کارکنان و با رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي برگزار شد، رئيس انجمن علمي پدافند غيرعامل شهرستان نکا بکارگيري تدابير لازم براي پيشگيري از خطر را ضرورتي اجتناب ناپذير دانست و افزود: پدافند غيرعامل تلاشي خردمندانه براي جلوگيري از به فعليت رسيدن خطر بالقوه و يا کاهش ميزان خسارات در صورت وقوع است که همه حوزه هاي زندگي را در بر ميگيرد.

علي داد با اشاره و هشدار در خصوص تهديدهاي فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي، بر لزوم آموزش و ارتقاء آگاهي عمومي براي کاهش آسيب هاي موجود در اين فضا تأکيد کرد و گفت: خطرات رشد تکنولوژي همپاي آن رشد کردند، بنابراين با کمک علم و دانش ميتوان مناسب ترين راهکارها را براي برون رفت از مشکلات و کاهش آسيبها پيدا کرد.

وي در ادامه به تشريح و تبيين مفاهيم و کلياتي در خصوص امنيت، حمله امنيتي، سياست امنيتي، ماهيت فعاليت، مأموريت سرويسهاي امنيتي و پيچيدگي نوع حملات در اين حوزه پرداخت و خاطرنشان کرد: نميتوان امنيت صددرصدي برقرار کرد، اما عمده تلاش نيروهاي فعال در اين حوزه بر سه اصل پيشگيري، رديابي و واکنش متمرکز است که طبعاً استحكام بخشي مؤلفه هاي امنيت ملي هزينه به همراه دارد ولي به هزينه کرد آن مي ارزد.

عضو شوراي اسلامي شهرستان نكا همچنين پيرامون انگيزه هاي ايجاد ناامني در فضاي سايبر، انواع و اقسام حملات، اهداف سرويسهاي امنيتي، مؤلفه هاي امنيت و .... مطالبي بيان داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3742

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی