امروز: پنج شنبه 25 دی 1399 برابر با 14 ژانویه 2021

آب بندان های مازندران در مسیر سرمایه گذاری / نقش راهبردی آب بندان ها در اقتصاد روستایی

  • پنج شنبه, 25 ارديبهشت 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار مازندران عنوان کرد : آب بندان های مازندران در مسیر سرمایه گذاری / نقش راهبردی آب بندان ها در اقتصاد روستایی

احمد حسین زادگان بهره گیری از ظرفیت آب بندان ها برای توسعه بخش های مختلف را یک ضرورت خواند و گفت: آب بندان ها در شکوفایی اقتصادی روستاها می توانند نقش موثری ایفا کنند و بدنبال برنامه یی برای تحقق این مهم هستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان در جلسه بررسی وضعیت اماکن گردشگری و آب بندان ها با اشاره به اینکه تهیه ضوابط معماری پیرامون ساخت آب بندان ها می بایست برای لحاظ نمودن شاخص های گردشگری مورد توجه قرار گیرد و آب بندان ها مانند هتل ها باید درجه بندی شوند، خاطرنشان کرد: فرمانداران می بایست شرایط اجتماعی لازم جهت جذب و حضور سرمایه گذاران برای احداث آب بندان ها را تسهیل کنند.

استاندار بر تهیه بسته، مدل و برنامه یی با همه مختصات، ساز و کارها اعم از تعداد، نوع فعالیت، نیازمندی های زیرساختی، تسهیلات مورد نیاز ارزان قیمت، صدور مجوزها و ... در فاز نخست برای فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری در بخش های مختلف در آب بندان ها تاکید کرد و گفت: برای اجرای این طرح ها با اولویت روستاها، دهیاران و شوراها پای کار بیایند، بنیاد مسکن، شیلات، گردشگری، ورزش و دیگر دستگاه های اجرایی نیز بهمین ترتیب برای تامین خدمات زیربنایی و زیرساختی ورود کنند.

وی با بیان این که امکان سنجی لازم برای ساخت آب بندان ها می بایست با همکاری دستگاه ها عملیاتی گردد، اظهار داشت: بیش از ۸۰۰ آب بندان در استان مازندران وجود دارد که تعدادی از آن ها شرایط سرمایه گذاری را دارا می باشند و تغییر کاربری به هیچ وجه در آب بندان ها مطرح نمی باشد.

حسین زادگان با اشاره به ضرروت اقتصادی شدن فعالیت دهیاری ها و نقش موثر آب بندان ها در اقتصاد روستایی، افزود: نگاه بوم گردی در آب بندان های مازندران ضرورتی انکارناپذیر است چرا که می تواند در ایجاد زمینه برای سرمایه گذاری در آن ها و تحول اقتصاد روستایی نقش ایفا کند.

حسین زادگان با عنوان اینکه شاخص های انتخاب و احداث آب بندان ها می بایست مشخص و تعیین گردد و اهلیت سرمایه گذاران برای احداث آب بندان ها می باید مورد بررسی و واکاوی دقیق قرار بگیرد، افزود: ۹۷ درصد آب بندان ها در اختیار مردم قرار دارد، لذا راه های دسترسی، فراهم بودن زیر ساخت های لازم و نزدیکی به شهرها و روستاها از جمله شرایط لازم جهت احداث آب بندان ها می باشد.

وی تصریح کرد: افزایش درآمد روستاها می بایست از اولویت های سرمایه گذاری در آب بندان ها باشد.

استاندار مازندران، یادآور شد: ۵۵ آب بندان آماده سرمایه گذاری در استان است، لذا افزودن کاربری گردشگری به مجموعه آب بندان ها نقش تاثیرگذاری در توسعه و ساماندهی آب بندان ها دارد و کشاورزی، شیلات، گردشگری و محیط زیست ارکان بهره برداری آب بندان ها می باشند و باید با تعامل، همه این دستگاه ها در راستای تحقق این مهم همراهی نمایند.

حسین زادگان با اشاره به اینکه مردم نباید در پیچ خم بوروکراسی های اداری دستگاه های اجرایی معطل شوند لذا باید زیرساخت ها را فراهم کنیم تا سرمایه گذاران برای احداث آب بندان ها اعلام آمادگی کنند، خاطرنشان کرد: افزایش تولید ماهی با فعالیت های تخصصی شیلات در آب بندان ها می تواند منجر به تولیدات فراوان در سال جهش تولید گردد و فراهم بودن زیرساخت ها در روستاها منجر به حضور چشم گیر سرمایه گذاران جهت احداث آب بندان ها می گردد و تسریع در احداث آب بندان ها می بایست اولویت اصلی دستگاه های اجرایی باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3712

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی