امروز: یکشنبه 04 آبان 1399 برابر با 25 اکتبر 2020

استاندار: میز خدمت در مازندران آسیب شناسی می شود / ارایه خدمات الکترونیک در مقابله با کرونا موثر است

  • چهارشنبه, 27 فروردين 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

احمد حسین زادگان با اشاره به این که همه دستگاه ها موظف به اجرای میز خدمت شدند تا میزان حضور ارباب رجوع، بوروکراسی های زائد و پیگیری های مردم کمتر شود و مردم را کمتر درگیر نماید، اظهار داشت: در این مقطع که درگیر مقابله با شیوع کرونا هستیم، میز خدمت بسیار می تواند به ما کمک کند.

 احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان با بیان این که ابلاغ کردیم جلسات استانداری و استانی حتی الامکان بصورن ویدئوکنفرانس برگزار شود، گفت: جلسات استان در بخش های مختلف را در چند روز اخیر با رعایت فاصله معقول و منطقی و موازین بهداشتی آغاز کردیم تا کار مردم به تعویق نیفتد و باید به این روند سرعت بدهیم.

حسین زادگان با اشاره به این که از جمله مباحثی که پیش از شیوع کرونا در نظام اداری شروع شده بود، موضوع دورکاری کارکنان بود، افزود: دورکاری در روند اجرا دارای مشکلاتی بود و پیشبرد امور در عمل در این ساز و کار دقیق پیش بینی نشده بود و گاهی امور مردم معطل می ماند.

وی با بیان این که برای اجرای درست دورکاری برخی آمادگی ها و زیرساخت لازم  و کارگروهی که این ساز و کارها را احصا کند وجود نداشت، گفت: امروز مقرر شد این گارگروه در اسرع وقت تشکیل شود، فعالیت ها و اموری که قابلیت دورکاری را داشته باشد بنحوی که امور مردم به تعویق نیفتد، دقیقا احصا شود.

استاندار ادامه داد: همچنین مقرر شد؛ در مورد نوبت بندی و نوبت دهی کارکنان نیز بررسی ویژه صورت گیرد تا مشخص شود دستورات چند درصد اجرا می شود.

وی با اشاره به این که در خصوص میز خدمت نیز همه دستگاه ها موظف به اجرای آن شدند تا میزان حضور ارباب رجوع، بوروکراسی های زائد و پیگیری های مردم کمتر شود و مردم را کمتر درگیر نماید، اظهار داشت: در این مقطع که درگیر مقابله با شیوع کرونا هستیم، میز خدمت بسیار می تواند به ما کمک کند و در این خصوص بیشتر باید میز خدمت الکترونیک برجسته شود و خدماتش شتاب بگیرد تا مراجعه مردم را در دستگاه ها کم کند.

استاندار، عنوان داشت: مسئولیت ویژه ای برای این پروژه مشخص شده تا در بازه زمانی محدود؛ فعالیت هایی که در دستگاه های اجرایی دارای قابلیت ارایه در میز خدمت و از طریق خدمات الکترونیک به مردم است، شناسایی شود و هم اگر در حوزه های زیرساختی مشکلاتی وجود دارد، دستگاه ها خدمات بیشتری را بتوانند از طریق میز خدمت بصورت الکترونیک ارایه کنند. 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3706

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی