امروز: جمعه 15 فروردين 1399 برابر با 03 آوریل 2020

استانداردرنشست خبری دهه فجر:روند پروژه ها و فعالیت ها در مازندران مطلوب است

  • شنبه, 12 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار مازندران در نشست خبری به مناسبت دهه فجر: شاهد دستاوردهای مهمی پس از پیروزی انقلاب در کشور هستیم / روند پروژه ها و فعالیت ها در مازندران مطلوب است / احیا 100 واحد تولیدی و خروج 125 واحد از تملک بانک ها در یکسال اخیر در استان..

احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران در نخستین روز از دهه فجر در نشست صمیمی با رسانه ها، اقدامات، دستاوردها و برنامه های پیش روی دولت در مازندران در بخش های مختلف را تشریح کرد.

احمد حسین زادگان در نشست خبری به مناسبت دهه فجر؛ با اشاره به این که انقلاب اسلامی با ایمان مردم و براساس شعور متکی بر شورانقلابی شکل گرفت و در سایه سار رهبری های حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) پیروز شد، اظهار داشت: برای آگاهی بخشی به جامعه در خصوص ابعاد مختلف انقلاب با دلایل اقناعی باید از همه ظرفیت های فرهنگی، آموزشی، رسانه ای، تبلیغی و ... بهره برد.

حسین زادگان با بیان این که دستاوردهای زیادی پس از پیروزی انقلاب در بخش های مختلف در کشور و استان داشتیم، افزود: اقدامات صورت گرفته؛ عملکرد کل نظام و تمام خدمتگزاران مردم است.

وی ضمن قدردانی از رسانه ها که با نقدها و تحلیل های خود در تحرک بخشی به دستگاه های اجرایی و مدیریت بهینه استان نقش داشتند، یادآور شد: اقدامات و فعالیت های دولت باید با توجه به شرایط و در ظرف زمان مورد نقد و ارزیابی قرار گیرد.

حسین زادگان سپس با بیان این که در برنامه های افتتاحی دهه فجر امسال؛ پروژه های اولویت دار را در دستور کارقراردادیم، در پاسخ به پرسش های خبرنگاران در بخش های مختلف ابراز داشت: پروژه محور تاکام - ساری به عنوان یک پروژه ملی از سوی وزارت راه و شهرسازی پیگیری می شود و در استان نیز رایزنی خوبی برای تخصیص اعتبار با مساعدت وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت.

وی با اشاره به این که گرچه در یکسال اخیر این پروژه سرعت خوبی یافته است لیکن ارزیابی ها باید با توجه با شرایط کنونی صورت گیرد، افزود: ردیف اعتباری برای این پروژه در بودجه سنوات گنجانده شد و این پروژه اعتبار پایدار گرفت که می تواند اجرای آن را شتاب بخشد.

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تاخیر در اجرای برخی از پروژه های پسماند در استان مازندران طی سالیان گذشته که از اعتبارات خوبی هم برخوردار بودند بویژه در شهر ساری باعث شده تا هزینه اضافی برای تکمیل طرح ها به استان تحمیل شود.

وی یادآور شد : پروژه نیروگاه زباله سوز ساری که در زمان خود با اعتبار حدود ۳۰ میلیارد ریالی می توانست به اتمام برسد، به دلیل تاخیر هم اکنون نیازمند اعتبارات چند صد میلیارد ریالی برای تکمیل است.

حسین زادگان با اعلام این که در سال جاری پیگیری برای تامین اعتبار تکمیل پروژه نیروگاه زباله سوز ساری و نوشهر و ایجاد ساختار مناسب پسماند در ساختار دولتی استان صورت گرفت و اعتبار خوبی نیز برای این دو طرح اختصاص یافت، گفت: در مجموع در سال جاری حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل دو پروژه نیروگاه زباله سوز نوشهر و ساری تخصیص داده شد که حدود ۲۷۰ میلیارد ریال از این اعتبار برای نوشهر و بقیه برای شهر ساری مصوب شده است.

نماینده عالی دولت در مازندران همچنین گفت : ما در حوزه پسماند در اکثر شهرها با مشکل مواجه بودیم که در سال های اخیر به خصوص یک سال گذشته ضمن تامین اعتبار مناسب برای سرعت بخشی به دو پروژه نیروگاهی نوشهر و ساری، برای ساماندهی محل دفن زباله سایر شهرها نیز اقدام خوبی صورت گرفت به گونه ای که حدود ۸۰ درصدزباله هایی که حدود یک دهه در حاشیه ساحل محمود آباد دپو شده بود، جمع آوری شد و بقیه نیز در حال جمع آوری است.

استاندار مازندران یکی از مشکلات استان را وجود طرح های نیمه تمام اقتصادی با وجود ظرفیت های فراوان سودآوری دانست و گفت: با توجه به محدویت مالی دولت برای اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی، موضوع تشکیل هلدینگ در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با تشکیل هلدینگ ثروت آفرینی در استان با شرکت سرمایه گذاران خوش حساب تاکنون در این هلدینگ با فروش ۳۰۰ سهام سرمایه تامین شده است.

حسین زادگان گفت : برای این که بانک ها هم وارد کارزا شوند، پیشنهاد شد تا بانک های دولتی که بتوانند سه برابر میزان اعتباری که در هلدینگ ثروت آفرینی جمع می شود، اعتبار اختصاص دهند، این حساب در آن بانک برده شود و این رقابتی را در بانک ها ایجاد کرده است.

وی افزود : همچنین از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ( شستا) برای این کار دعوت شد که در مجموع سه هلدینگ بزرگ را در استان استارت زدیم تا بتوانیم خلاء سرمایه گذاری و اعتباری را برای پروژه های بزرگ ناتمام حل کنیم.

استاندار مازندران گفت: برنامه اولیه ما این است که با این سرمایه که با همکاری بانک ها و هلدینگ سرمایه گذاری به ۱۰ هزار میلیارد ریال رسید، بتوانیم حداقل ۱۰ پروژه ناتمام در حوزه های مختلف را تکمیل کنیم و در مجموع بخشی از کمبود اعتبار ما را در امر سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی رفع نماید ضمن این که این سرمایه نیز در داخل استان می ماند.

حسین زادگان همچنین با اشاره به پیگیری اش برای رفع مشکل صنایع چوب و کاغذ استان، گفت: این واحد تا هفته گذشته عملا در حالت ورشکستگی قرار داشت لیکن با کمک معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور و تزریق اعتباری از وضعیت ورشکستگی خارج شده است و حتی می تواند 70 درصد از کاغذ کشور را تامین کند.

وی اظهار داشت : برای رفع مشکل برخی دیگراز واحدهای صنعتی از جمله نساجی قائمشهر و مازندران نیز اقدام خوبی انجام شد که یکی از آنها ورود ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بود که یکهزار و ۵۶۰ میلیارد ریال کمک کرد و در قالب تسهیل گری اشتغال نیز ۲ هزار و ۶۰۰ اشتغال ایجاد شده است.

حسین زادگان با بیان این که در مازندران شاهد احیا مستمر واحدهای تولیدی هستیم، اعلام کرد: 100 واحد در یکسال اخیر احیا و 125 واحد از تملک بانک ها خارج شده است.

وی با بیان این که اعتبارات عمرانی استان بالغ بر 1500 میلیارد تومان است و در شمار چند استان بالا قرار داریم، افزود: همه دستاوردها با اعتبارات محقق نمی شود و باید با مجاهدت و تلاش شبانه روزی در راستای شکوفایی استان اهتمام کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3705

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی