امروز: جمعه 26 مهر 1398 برابر با 18 اکتبر 2019

رتبه 85 ایران در کشاورزی ارگانیک

  • چهارشنبه, 16 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی کشور گفت: ایران رتبه 85 را در کشاورزی ارگانیک دارد که اگر 10 درصد کشاورزی به سمت ارگانیک پیش رود به رتبه 12 ارتقاء پیدا می‌کند.

علی اکبر مویدی بعد از ظهر امروز در مراسم مزرعه ملی ترویج و توسعه کشاورزی که در روستای بایع‌کلا شهرستان نکا برگزار شد اظهار کرد: یکی از برنامه‌های محوری وزارت جهاد کشاورزی توجه به امنیت غذایی و تضمین سلامت و کیفیت غذایی است

وی با بیان اینکه در 172 کشور دنیا فعالیت کشاورزی ارگانیک در حال انجام است اما در 82 کشور برنامه‌ریزی مقررات ارگانیک وجود دارد، گفت: اقیانوسیه با 17.5 میلیون هکتار، اروپا با 11.5 میلیون هکتار و آمریکا لاتین با هفت میلیون هکتار به ترتیب دارای مزارع ارگانیک محصولات کشاورزی هستند.

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: ایران با 34 هزار هکتار در منابع طبیعی و محصولات زراعی تولید محصول کشاورزی ارگانیک دارد.

مویدی اضافه کرد: با توجه به تنوع اقلیمی که در کشور ما وجود دارد شرایط برای کشاورزی ارگانیک فراهم است.

وی خاطرنشان کرد: کشور ایران رتبه 85 را در کشاورزی ارگانیک دارد که اگر 10 درصد کشاورزی به سمت ارگانیک پیش رود به رتبه 12 ارتقاء پیدا خواهیم کرد.

ارزش افزوده در کشاورزی مدنظر باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران نیز افزود: مازندران در عرصه‌های مختلف دارای ظرفیت‌های متعددی از جمله تولید محصولات کشاورزی با کیفیت بالا است که بر کسی پوشیده نیست .

حسن خیریانپور با بیان اینکه اگر خواهان این هستیم در کشاورزی سودآور و تامین‌کننده محصولات باشیم باید ارزش افزوده بالایی داشته باشیم تا کار کشاورزی برای کشاورزان مقرون به صرفه باشد، افزود: تولید محصول ارگانیک یکی از مباحث رسیدن به ارزش افزوده است .

وی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی باید هلدینگ و سرمایه‌گذاری شکل گیرد و پایانه‌های صادراتی سریعتر راه‌اندازی شود، اضافه کرد: در استان مازندران پایانه‌های صادراتی برنج، بسته‌بندی محصولات کشاورزی، گل و گیاه و ماهیان خاویاری در حال احداث است.

خیریانپور بیان کرد: سه میز تخصصی صادرات مرکبات و کیوی، لبنیات و ماهیان خاویاری در مازندران در دست اقدام است/فارس مازندران.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3648

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی