امروز: جمعه 26 مهر 1398 برابر با 18 اکتبر 2019

محمودآباد میزبان مراسم استانی روز خبرنگار مازندران

  • دوشنبه, 14 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
محمودآباد میزبان مراسم استانی روز خبرنگار مازندران مازنی خبر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به وجود ۴۶۹ رسانه دارای مجوز در استان مازندران گفت: امسال محمودآباد میزبان مراسم استانی روز خبرنگار است.

عباس زارع  در اولین نشست خبری در تشریح برنامه‌های هفته تجلیل از خبرنگاران استان اظهار کرد: استان مازندران ۴۶۹رسانه دارای مجوز دارد و این یک فرصت برای نشر اخبار و اطلاعات و اتفاقات در استان است

وی افزود: بحث نقد منصفانه بسیار مورد اهمیت است و در اولویت اول باید فرهنگ پاسخگویی نهادینه شوند و مدیران طبق قانون باید پاسخگو باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه رسانه‌های استان واقعا تلاشگر هستند، افزود: بیشتر رسانه‌های استان جوان، دلسوز و پرانرژی هستند و نقد فضای استان و اتفاقات استان از روی دلسوزی است.

این مسؤول با بیان اینکه حدود ۵ هزار فضای مجازی و رسانه‌ای در استان داریم، بیان کرد: در فضای مجازی در کشور در رتبه‌های برتر هستیم که به عنوان نمونه  در بحث سیل رسانه‌های استان خوب پای کار آمدند.

زارع با بیان اینکه حال مطبوعات استان خوب نیست، بیان کرد: تمام تلاشمان را می‌کنیم تا ۱۷ روزنامه‌ای که در استان مجوز دارد منتشر شود.

وی افزود: برگزاری کلاس‌های آموزشی، جشنواره مطبوعات در محمودآباد، برنامه‌های بسیج رسانه و برگزاری جشنواره‌های متعدد بخشی از برنامه‌های خانه مطبوعات است، همچنین برنامه‌های روز خبرنگار در همه شهرها برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه مجموعه اکسین محمودآباد میزبان مراسم استانی روز خبرنگار در ۱۹ مرداد شد، افزود: تجلیل از پیشکسوتان، تجلیل از برگزیدگان جشنواره‌های ملی بخشی از برنامه‌های روز خبرنگار در محمودآباد است.

این مسؤول با بیان اینکه برنامه روز خبرنگار در ساری نیز برگزار می‌شود، بیان کرد: ۲۴ مرداد نیز میزبان اختتامیه جشنواره خزر هستیم که سخنگوی دولت مهمان برنامه است.

زارع در ادامه با اشاره به مشکلات کاغذ برای روزنامه‌های مکتوب خاطرنشان کرد: ۳۰ تن روزنامه کاغذ برای مطبوعات دریافت کردیم که حداقل مسکنی برای مطبوعات استان بوده است.

وی با بیان اینکه زمین برای احداث خانه مطبوعات به مساحت ۱۵۰ متر در خیابان قارن در مرحله واگذاری است، گفت: در ارتباط با بیمه خبرنگاران نیز بروشورهایی در روز خبرنگار با سه سرفصل توزیع می‌شود که بهترین روش برای بیمه خبرنگاری ثبت در سامانه جامع است.

لازم به ذکر است در انتهای این نشست  منصورعلی اصغریبه عنوان روابط عمومی جدید این اداره کل حکم انتصاب خود را از عباس زارع دریافت نمود و از زحمات فضلی مسئول روابط عمومی سابق راداره کل ارشاد تقدیر شد/منبع: فارس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3646

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی