امروز: جمعه 26 مهر 1398 برابر با 18 اکتبر 2019

شاعری: استخدام نیروهای غیربومی در شرق مازندران ظلم به جوانان این منطقه است

  • پنج شنبه, 27 تیر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، استخدام نیروهای غیربومی در شرق مازندران را ظلم به جوانان این منطقه دانست.

علی محمد شاعری صبح امروز در نشست شورای هماهنگی مدیران استان که در نکا برگزار شد، از ظرفیت‌های عظیم خدمات، کشاورزی و صنعت در این شهرستان گفت که به‌ویژه در بخش کشاورزی توانسته است خود را به‌خوبی نشان بدهد.

وی با بیان اینکه وظیفه تامین اجتماعی ثبت نام و بیمه بیکاری نیست، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مبتلا به یک بیماری دانست که باید از این شرایط فعلی بیرون بیاید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی بیان کرد: تامین اجتماعی، بیمه روستایی و عشایری و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سیار زیربخش‌های آن باید به‌گونه‌ای کار کنند که برآیند آن ایجاد اشتغال پایدار باشد.

"چطور ممکن است استانی مثل مازندران با منابع بالا، این‌همه بیکار داشته باشد؟ وظیفه مدیریت این است که منابع موجود را به هم گره بزند تا محصول آنها خدمات و اشتغال باشد".

شاعری با تاکید بر اینکه ساختار و بنای هر جامعه‌ای بیاد علمی و فنی باشد، افزود: اگر غیر از این باشد معلوم است که آن کشور فعالیت‌های خود را به صورت دیمی و باری به هر جهت اداره می‌کند، ما این‌همه جنگل و دریا و پایانه صادراتی و کشاورزی داریم، نباید بیکار داشته باشیم.

"شرایط مازندران مانند پدر و مادری است که زمین کشاورزی و امکانات وسیع دارند اما با فرزندانی درمانده".

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی نسبت به استخدام نیروهای غیربومی در این منطقه انتقاد و اظهار کرد: با استخدام نیروهای متخصص مشکلی نداریم اما نیروهای فنی یا خدماتی و تکنسین در رشته‌هایی که در منطقه داریم لازم نیست از سایر شهرستان‌ها وارد شوند.

"وی استخدام نیروهای غیربومی را ظلم به جوانان جویای کار منطقه شرق مازندران دانست".

"4 هزار و 200 نفر در نکا بیکار داریم، در بهشهر و گلوگاه نیز به همین صورت، باید شرق مازندران را هویت مجددی ببخشیم و این شهرستان‌ها نام و نشان خود را داشته باشند تا اگر پرسیدند نکا کجاست؟ "نگوییم 30 کیلومتری ساری!"".

وی از مدیران خواست تا نگاه خود را از مدیریت سنتی به جایگاه بهتر تغییر دهند. همچنین آمارهای درستی را ارائه و از احتمال و گمانه‌زنی در خصوص اعلام آمار پرهیز کنند.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی همچنین از زحمات و پیگیری‌های محمد ابراهیمی مدیرکل صندوق بیمه روستایی و عشایر استان در بحث بیمه روستاییان قدردانی کرد.

شاعری خدمات تامین اجتماعی بخش درمان در نکا را قابل تحمل دانست اما تاکید کرد که خدمات بهشهر را بیشتر توسعه دهند. بیمارستان شهدا در بهشهر را پیگیری کنند که زیر پوشش تامین اجتماعی باشد به این دلیل که منطقه کارگری است".

عضو خانه ملت همچنین خواستار رسیدگی به وضعیت دکل‌بندان گلوگاه و سر و سامان دادن به معیشت و مسائل بیمه‌ای آنها شد و اعلام کرد که بیش از 3 هزار دکل‌بند در گلوگاه داریم که تاکنون 170 یا 180 نفر در حوادث حین کار فوت کردند و به همین میزان نیز تعدادی معلول شدند/آوای خزر.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3644

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی