امروز: جمعه 26 مهر 1398 برابر با 18 اکتبر 2019

کسری بودجه 500 میلیارد تومانی بیمه تامین اجتماعی در سال 98

  • پنج شنبه, 27 تیر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران اعلام کرد: این سازمان در سالجاری با کسری 500 میلیارد تومانی تنها در بخش بیمه‌ای مواجه است.

به گزارش آوای خزراز شهرستان نکا، سید علی اصغر محمودی صبح امروز در پنجمین نشست شورای هماهنگی مدیران استان مازندران با اشاره به تصویب قانون تامین اجتماعی در سال 54 اظهار کرد: تامین اجتماعی بعنوان نهاد عمومی یک سازمان درآمد - هزینه است و اکنون تعداد بازنشستگان آن بیشتر از بیمه‌شدگان است

وی با اعلام اینکه در حال حاضر یک میلیون و 960 هزار نفر معادل 58 درصد مردم مازندران زیر پوشش تامین اجتماعی قرار دارند، تعداد بازنشستگان و مستمری‌بگیران را نیز 137 هزار نفر اعلام کرد که با احتساب خانواده‌هاشان به حدود 300 هزار نفر می‌رسد.

"600 میلیارد تومان در مازندران طلب داریم و هر وقت می‌خواهیم  پیگیری و مطالبات را دریافت کنیم، سیل تماس‌ها به سمت ما جاری می‌شود که این‌کار را نکنید".

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران بیان کرد: در سالجاری 3 هزار و 300 میلیارد تومان به منابع تامین اجتماعی اختصاص داده شد و این در حالی‌ست که 3 هزار و 800 میلیارد تومان به مصارف اختصاص دارد؛ یعنی در انتهای سال با 500 میلیارد تومان کسری بودجه تنها در بخش بیمه‌ای سازمان مواجه هستیم.

"در سالجاری 8 هزار میلیارد تومان گردش مالی منابع و مصارف داریم".

محمودی میزان بیمه‌شدگان زیرپوشش تامین اجتماعی در شهرستان نکا را 74 درصد اعلام کرد که از معدل استانی بیشتر است.

وی همچنین با بیان اینکه در 2 دهه گذشته با کاهش منابع مالی و عدم تعادل بین منابع و مصارف در تامین اجتماعی مواجه بوده‌ایم، تعداد نفرات بیمه‌شده را 4.6 در برابر یک مستمری‌بگیر اعلام و اظهار کرد: در یکی دو دهه گذشته به ازای هر 25 نفری که واریز بیمه داشتند یک نفر پرداختی بازنشسته داشتیم اکنون 5 بیمه‌شده در برابر یک بازنشسته داریم که یک تهدید و زنگ خطر برای سازمان تامین اجتماعی .

"این میزان در شهرستان نکا 4.3 است یعنی کمتر از 5 نفر".

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران با اعلام اینکه در خرداد 98 با 20 درصد کاهش منابع مواجه بودیم، افزود: نیاز به عنایت ویژه کارفرمایان داریم که نسبت به بیمه کارکنان خود توجه داشته باشند.

وی در پایان گفت: دولت برای حمایت و همکاری با کارفرمایان، بخشودگی جرائم بیمه‌ای را در نظر گرفته است که از 13 خرداد تا 13 شهریورماه به مدت سه ماه فرصت داده شده است که نسبت به بیمه کارکنان خود اقدام کنند.

فرماندار نکا اعلام کرد

گردش مالی 30 میلیاردی در یکی از روستاهای نکا

فرماندار نکا از گردش مالی 30 میلیارد تومانی در یکی از روستاهای این شهرستان خبرداد که قابل توجه است.

عبدالرحیم توحیدی مقدم صبح امروز در نشست شورای هماهنگی مدیران استان اظهار کرد: نکا از ظرفیت‌هایی چون نزدیکی به مرکز استان و همجواری با استان سمنان و در مسیر زائران امام رضا(ع) برخوردار است، نیروگاه سیمان، شهرک صنعتی و بخش گردشگری، جغرافیای هزارجریب، باغداری و کشاورزی خوب ازجمله شاخصه‌ای این شهرستان است.

وی افزود: نیروگاه نکا امسال نسبت به 10 سال پیش رکورد تولید برق را شکست. نیروهای نیروگاه شهید سلیمی در دمای 56 درجه با تمام توان و ظرفیت بومی در شرایطی که کشور با تحریم و جنگ اقتصادی مواجه است، توانست افتخارات خوبی را به دست آورد.

نماینده عالی دولت در نکا گفت: در کارخانه سیمان نیز علیرغم همه مشکلات و محدودیت‌ها، 30 تا 40 درصد افزایش تولید را داشتیم. شهرک صنعتی مناسبی داریم که بیشتر شرکت‌های آن فعال و شاخص هستند.

توحیدی مقدم با اشاره به گردش مالی خوب در بخش کشاورزی این شهرستان، گردش مالی برنج به میزان 30 میلیارد تومان در یکی از روستاهای نکا را قابل توجه دانست.

وی در پایان گفت: فرهنگ بیمه باید بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد و در این راستا فرمانداری و سایر دستگاه‌ها در نکا پای کار هستند.

"آمار بیکاری در نکا تا 17 درصد گزارش شده است که نسبت به 12 درصد استانی رقم قابل توجهی است، در نشستی که برگزار شد، گپ و گفتی چالشی نسبت به این آمار بین ابوالقاسم سلیمانی و علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه صورت گرفت".

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3643

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی