امروز: پنج شنبه 21 آذر 1398 برابر با 12 دسامبر 2019

مدیرکل گردشگری مازندران: صنایع دستی هویت گردشگری و میراثی مازندران است

  • یکشنبه, 11 فروردين 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: صنایع دستی هویت گردشگری و میراثی مازندران است که در نقاط مختلف این استان متجلی شده است.

به گزارش خبرنگار مهروان خبر از شهرستان ساری، سیف‌الله فرزانه صبح امروز در جمع خبرنگاران و اعضای ستاد خدمات سفر مازندران اظهار کرد: 12 میلیون و 79 هزار و 619 نفرشب اقامت نوروزی از 27 اسفندماه 97 تا پایان روز دهم فروردین 98 در مازندران ثبت شد که نسبت به سال گذشته در همین مدت 2 درصد افزایش داشتیم.

وی ادامه داد: تعداد بازدید از جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی در این مدت نیز 10 میلیون و 15 هزار و 86 نفر بوده است، تعداد بازدیدهای نظارتی توسط کارشناسان ستاد و شهرستانی طی دو هفته گذشته 5 هزار و 97 مورد و تعداد اخطار و تذکر نیز 141 مورد بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به برپایی نمایشگاه‌های متعدد ملی و شهرستانی در سراسر مازندران علیرغم سیلی که اتفاق افتاد، ادامه داد: تاکنون 3 میلیارد و 500 میلیون تومان عاید غرفه‌داران شد و کنسرت‌ها نیز تاکنون حدود 7 میلیارد تومان درآمد داشتند.

وی با بیان اینکه محصولات صنایع دستی هویت گردشگری و میراثی استان است، گفت: نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان عباس‌آباد را روز گذشته راه‌اندازی کردیم و متوجه شدیم که در بخش صنایع دستی ظرفیت مناسبی دارد و در واقع می‌بینیم که این هویت در نقاط مختلف استان متجلی است.

فرزانه با بیان اینکه باید ذهنیت حضور گردشگر در مازندران تغییر پیدا کند، افزود: برای ماندگاری گردشگران در استان کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها و برنامه‌های نوروزخوانی خوبی را داشتیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3617

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی