امروز: دوشنبه 25 شهریور 1398 برابر با 16 سبتامبر 2019

سهم 20.6 درصد اقامتی‌های نوروزی در روستاهای مازندران

  • شنبه, 10 فروردين 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل امور روستاها و شوراها استانداری مازندران اعلام کرد: سهم 20.6 درصد اقامتی‌های نوروزی در روستاهای مازندران

مدیرکل امور روستاها و شوراها استانداری مازندران گفت: با توجه به آمارهای ارائه‌شده تا امروز دهم فرودین ماه 98، سهم اقامت روستایی از مجموع نفرشب اقامت در استان، 20.6 درصد است.

به گزارش مهروان خبر از شهرستان ساری، حسن اصغریان رستمی بعد از ظهر روز شنبه در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد خدمات مازندران اظهار کرد: از 27 اسفندماه 97 تا امروز 2 میلیون و 243 هزار نفرشب اقامت در روستاها داشتیم که به نسبت سال گذشته کاهش 8 درصدی داشته و مربوط به روزهای اولیه سال نو و به دلیل سیل است.

وی ادامه داد: تعداد اقامتی استان مازندران از 27 اسفندماه 97 تا امروز از 10 میلیون نفرشب اقامت فراتر رفته است که 20.6 درصد از این میزان به اقامتی‌های روستایی اختصاص دارد.

مدیرکل امور روستاها و شوراها استاندار مازندران گفت: در بخش اقامتی در سال 97 نسبت به مشابه سال 96، افزایش 10.2 درصدی داشتیم و امیدواریم باتوجه به موج دوم مسافرت‌ها این رقم در سال 98 نسبت به سال 97 نیز افزایش داشته باشد.

اصغریان رستمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بارندگی‌های روزهای 26 و 27 اسفندماه و جاری‌شدن سیل در نقاط مرکزی و شهر و درگیر شدن 12 شهر مازندران در این حادثه، تصریح کرد: سه پدیده شامل آبگیری و سیل شدید، ریزش و رانش کوه در مناطق کوهستانی و بارش برف سنگین در ارتفاعات را داشتیم که حتی متجاوز از 1.5 متر بود.

وی ادامه داد: با حضور به موقع و جهادی مدیران بویژه حضور مدیریت ارشد استان و امور عمرانی و همه مدیران و دست‌اندکاران توانستیم تخلیه آب از معابر و منازل را داشته باشیم و کار بازسازی را در مناطق سیل‌زده آغاز کنیم.

اصغریان رستمی بیان کرد: بالغ بر 194 روستا بر اثر سیل خسارت دیدند، بررسیهای میدانی انجام شد، 6 هزار و 341 واحد ارزیابی شده و 546 واحد تخریبی گزارش شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری مازندران گفت: بیش از 2 هزار و 987 نفر از کمک بلاعوض بنیاد مسکن استفاده کردند، بنیاد مسکن علیرغم تعطیلات فعال بود و در این مدت 5 میلیارد و 800 میلیون تومان خسارت پرداخت شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3614

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی