امروز: پنج شنبه 21 آذر 1398 برابر با 12 دسامبر 2019

آغاز موج جدید سفرها به مازندران از 7 فروردین

  • جمعه, 09 فروردين 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: میزان خودروهای ورودی به استان از روز هفتم فروردین تاکنون با مساعدشدن هوا بیشتر شده است و حتی میزان مصرف سوخت نیز در جایگاه‌های عرضه سوخت افزایش یافته و این نشان از موج جدید سفرها به مازندران دارد.

مهران حسنی بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهروان خبر مستقر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه از سه ماه پیش تمهیدات لازم را در قالب ستاد اجرایی خدمات سفر به ریاست استاندار مازندران برای ورود گردشگران در نوروز 98 فراهم آوردیم، اظهار کرد: در روزهای نخست، کمیته‌های دوازده‌گانه ستاد در کنار ارائه خدمات سفر، گزارشات عملکرد دستگاه‌های خود را در رابطه با سیل، رانش، ریزش و برف و کولاک ارائه دادند

وی با اشاره به اینکه سیل در شرق مازندران اتفاق افتاد و بخش مرکزی و غرب استان کاملاً حالت عادی داشتند، افزود: در حوزه شرق مازندران ستاد مدیریت بحران در کنار ستاد سفر فعالیت همزمان داشته و به اذعان مسئولان کشوری در این بخش عملکرد مطلوبی ارائه شده است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: یک مدیریت یکپارچه در یک گردشگری آگاهانه که خدمات‌رسانی‌ها براساس فعالیت‌های هر کمیته تعریف‌شده است انجام گرفت و موضوع سیل و سفر همزمان مدیریت شد؛ هم به سانحه‌دیدگان شرق و هم گردشگرانی که وارد استان شده و عمدتاً در حوزه میانی و غرب خدمات لازم را دریافت کردند.

حسنی ادامه داد: از روز هفتم فروردین‌ماه وضعیت عادی و طبیعی آب و هوایی را در مازندران داشتیم و شاهد پایداری نسبی آب و هوایی هستیم، همچنین براساس اعلام اداره‌کل هواشناسی مازندران در روزهای آینده با بارندگی پراکنده مواجه هستیم که در این فصل از سال در مازندران یک شرایط کاملاً عادی و معمولی است و زیبایی‌های خاص خود را دارد.

وی بیان کرد: آمارهای ارائه‌شده از سوی کمیته حمل و نقل و امور شهرداری‌ها نشان می‌دهد که میزان خودروهای ورودی به استان از روز هفتم فروردین تاکنون با مساعدشدن هوا بیشتر شده است و حتی میزان مصرف سوخت نیز در جایگاه‌های عرضه سوخت افزایش یافته و این نشان از موج جدید سفرها به مازندران دارد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران بیان کرد: همچنان گردشگران مازندران را به عنوان مقصد نخست سفر انتخاب کردند و تا امروز میزبان 9.5 میلیون نفرشب اقامت است.

حسنی ادامه داد: از 27 اسفندماه 97 تا ساعت 24 روز پنجشنبه براساس آمار جایگاه‌های سوخت استان، 58 میلیون و 157 لیتر بنزین سوپر و معمولی مصرف شده است که 36 میلیون و 215 هزار لیتر آن از طریق جایگاه‌های سوخت شرق استان به مرکزیت ساری و 21 میلیون و 942 هزار لیتر بنزین به مرکزیت غرب در چالوس توزیع شده است.

وی در پایان گفت: در این مدت، یک میلیون و 78 هزار و 227 دستگاه خودرو در محورهای ورودی مازندران تردد داشتند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3613

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی