امروز: پنج شنبه 21 آذر 1398 برابر با 12 دسامبر 2019

بازدید 22 هزار و 738 نفر از موزه‌های مازندران تا پایان روز دوم فروردین

  • جمعه, 02 فروردين 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران خبر داد: بازدید 22 هزار و 738 نفر از موزه‌های مازندران تا پایان روز دوم فروردین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تعداد موزه و سایت موزه‌های دولتی و خصوصی فعال استان را 16 مورد عنوان کرد و گفت: تاکنون 22 هزار و 738 نفر از این موزه‌ها بازدید کردند.

به گزارش مهروان خبر از ساری// سیف الله فرزانه بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد خدمات سفر مازندران از اقامت یک میلیون و 230 هزار و 197 نفرشب اقامت مسافر نوروزی تا پایان روز دوم فروردین 98 در استان مازندران خبر داد

وی با اشاره به کاهش برپایی چادر در پارک‌ها و خیابان‌های شهری افزود: این امر نشان‌دهنده گرایش مردم به فرهنگ بومگردی است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خاطرنشان کرد: طی این مدت، تعداد مسافران مقیم در روستاهای استان، 3 میلیون و 296 هزار و 525 شب اقامت است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد نسبی برخوردار هستیم.
دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران بیان کرد: تعداد بازرسی کارشناسان سازمان در استان یک هزار و 336 مورد و صدور اخطاریه 31 مورد بوده است.
فرزانه تعداد بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان را دو میلیون و 124 و 331 نفر اعلام و بیان کرد: ما نسبت به سال قبل در این بخش 13 درصد افزایش داشتیم.
وی تعداد موزه و سایت موزه‌های دولتی و خصوصی فعال استان را 16 مورد عنوان و اذعان کرد: تاکنون 22 هزار و 738 نفر از این موزه‌ها بازدید کردند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران به فعالیت کمپ عشایری در استان مازندران اشاره کرد و افزود: در استان مازندران، تعداد 5 هزار و 520 خانوار عشایری با جمعیت نزدیک به 20 هزار نفر وجود دارد که در شهرهای ساری، سوادکوه، بهشهر، بابل، آمل، عباس آباد، تنکابن و رامسر ساکن هستند و 4 کمپ عشایری در ستاد خدمات سفر فعال هستند.
دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران به 25 مورد کارگاه گردی در بخش صنایع دستی در استان مازندران اشاره کرد و یادآور شد: هدف از کارگاه گردی، رونق اقتصادی و فرهنگی این بخش است که در 12 رشته و در 8 شهرستان نور، رامسر، نوشهر، ساری، آمل، قائم شهر، بهشهر و تنکابن در حال برگزاری است.
فرزانه به برگزاری 22 نمایشگاه صنایع دستی در شهرهای استان در سطوح ملی، منطقه‌ای و استانی اشاره کرد و ادامه داد: یک نمایشگاه نیز در پارک بوستان مرکز استان با حضور 30 هنرمند ساروی در 10 فروشگاه در حال برگزاری است.
وی متذکر شد: ما در سطح استان، 48 مهر اصالت ملی و 12 مهر اصالت بین المللی داریم که امیدواریم که طی سال 98 این میزان افزایش پیدا کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران به تفویض اختیار صدور پروانه موزه‌ها به استان‌ها، ابراز امیدواری کرد تا در سال جاری، 8 موزه دولتی و بخش خصوصی جدید به ثبت برسد.
دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران تصریح کرد: در تبصره ماده یک جهاد کشاورزی قانون حمایت تنها در خصوص هتل‌ها بود که خوشبختانه تاسیسات و مراکز گردشگری نیز در این ردیف قرار گرفت و از 80 درصد سقف ویژه نیز بهره مند خواهد شد.
فرزانه با بیان اینکه 136 روستای مازندران به عنوان مقاصد گردشگری شناسایی شدند، اضافه کرد: کارگروه حمایت از سرمایه گذاری بخش گردشگری نیز در استان فعال شد که چالش‌های این بخش را مورد رصد و پیگیری قرار خواهد داد.
وی به وجود 17 هزار هکتار آب بندان در استان اشاره کرد و افزود: از این ظرفیت می‌توان برای حمایت از گردشگری روستایی، ایجاد درآمد و اشتغالزایی در این بخش بهره برد.
مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اعلام کرد: از 10 مجوزی که برای گردشگری دریایی صادر شده است سه مجوز در شهرهای رامسر، نوشهر و نور نهایی شده است که شاهد استقرار کشتی‌های کروز، تندرو و آرامش در سواحل دریای خزر برای توسعه گردشگری دریایی خواهیم بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3607

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی