امروز: یکشنبه 27 مرداد 1398 برابر با 18 آگوست 2019

نخستین جلسه مجمع هیات نجات غریق و غواصی مازندران در بابلسربرگزارشد

  • چهارشنبه, 08 اسفند 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نخستین جلسه مجمع هیأت نجات غریق و غواصی مازندران برای اولین بار امروز(چهارشنبه هشتم اسفندماه) با حضور دکتر ایلخان نوری و اعضای مجمع در شهرستان بابلسر سالن اجتماعات میزبان برگزار شد.

عادل عالیشان- معاونت توسعه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان ضمن خیر مقدم به رئیس فدراسیون و هیئت همراه به مازندران، هیئت نجات غریق و غواصی استان مازندران را جزء هیئتهای برتر و سرآمد برشمرد و اظهار داشت: کادر نجات غریق استان به مدیریت کریمیان در سواحل خوب درخشیدند و شاهد کاهش غریق در سال‌ها ی ۹۵،۹۶،۹۷ بودیم.

وی با بیان اینکه رئیس ادارات ملزم به استفاده ساختمانهای بلا استفاده هستند، گفت: این ساختمانها باید در اختیار نجات غریق قرار بگیرد.

این مسئول با اظهار اینکه نیازمندیهای این مجموعه را به اداره کل گزارش می‌دهیم، عنوان کرد: جلسات کارشناسی در حال برنامه‌ریزی بوده و برای کلیه امور سواحل اعم از جت رانان و قایقرانان و کلوپ های ورزش های آبی با هماهنگی از سوی سازمان بنادر و کشتی‌رانی مجوز خواهیم داد چرا که نگاه حسین زادگان مدیرکل ورزش وجوانان حمایت همه جانبه از هیات نجات غریق است.

دکتر ایلخان نوری مازندرانی رئیس فدراسیون نجات غریق با بیان اینکه در سال جاری کاهش ۲۴ درصد مغروقین و نجات جان هزاران نفر از هموطنان در سواحل استان مازندران بودیم، تصریح کرد: این از مدیریت میدانی و حضور فیزیکی کریمیان رئیس هیئت نجات غریق و غواصی مازندران در نوار ساحلی بوده که   همینجا از ایشان تشکر می‌کنم .

وی خاطر نشان داشت: رمز موفقیت کریمیان را تعامل خوب با استانداری، فدراسیون، هلال احمر، اداره کل ورزش و جوانان و منجیان دانست وادامه داد: پیشگیری از غرق شدگی در سال ۹۸ برنامه ریزی شده است و همچنین اعضای بزرگ هیئت رئیسه نجات غریق و غواصی کشور پیرامون حقوق منجیان برنامه ریزی مدونی را در حال پیگیری هستند.

این مسئول در ادامه پیشنهاد 3 طرح پایلوت فدراسیون و نجات غریق مازندران را از بین ۱۳۰ طرح جهت الگو برداری سایر طرح های سالمسازی مطرح کرد.

وی در ادامه به اهمیت تربیت نیروی جوان و نیروهای داوطلب پرداخت و با بیان اینکه این مسئله باید در اولویت کاری فدراسیون قرار گیرد، تصریح کرد: فراهم کردن امکانات اولیه و توانمندی و دانش افزایی و آمادگی مدرسان مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول به برگزاری کلاس آمادگی مدرسین اشاره کرد و از پیشکسوتان به عنوان ناظران خوب و مناسب یاد کرد.

وی از راه اندازی سایت فدراسیون تا پایان سال خبر داد و بیان کرد: در این راستا ثبت نام و ورود اطلاعات کامل منجیان در سایت فدراسیون از برنامه های مهم به شمار می آید.

آموزش 700 نیروی جوان در دستور کار هیئت نجات و غریق مازندران قرار گرفت

نقی کریمیان در ادامه گزارش کوتاهی از عملکرد هیات نجات غریق وغواصی مازندران در سال ۹۵ و۹۶ داد و عنوان کرد: مازندران دارای ۲۸ هیات نجات غریق بوده که ۱۵ هیات در نوار ساحلی مستقر هستند.

وی با عنوان اینکه هیات نجات غریق استان در ایام تابستان کاملا درگیر نوار ساحلی است، اظهار کرد: عملکرد ما در ساحل بیشتر بوده زیرا نجات جان هموطنان در اولویت کاری ما قرار دارد.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت آموزش های این بخش، اظهار داشت: در حال حاضر پیگیر آموزش ۷۰۰ نیروی جوان ۲۰۰ زن و۵۰۰ مرد، متخصص، وتحصیل کرده هستیم که این کار را با هماهنگی استاندار و فدراسیون دنبال میکنیم.

این مسئول ساماندهی سواحل را یکی از دغدغه های اصلی عنوان کرد و با بیان اینکه به لحاظ مالی دچار مشکل هستیم، اظهار داشت: در این راستا استاندار قول حمایت و مساعدت آموزش نیروی جوان را داده و امیدواریم با دنبال کردن برنامه های قوی این ضعف را بکاهیم.

علی نگارنده خزانه دار هیات استان نیز در این جلسه به ارائه گزارش مبسوط مالی پرداخت.

یاد آور میشود اعضا مجمع به طور جداگانه نظرات خود را مطرح و نقاط ضعف و قوت مورد بررسی قرار گرفته و اعضا به حمایت از مدیریت خوب و توانمند کریمیان پرداختند.

کریمیان اظهار داشت: این حمایت ها کارم را سخت و دشوار کرد لذا تلاش وتوان خویش را بیشتر از قبل خواهم کرد.

تهیه وتنظیم خبر: #رمضانعلی_باباجانی_پور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3594

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی