امروز: جمعه 28 دی 1397 برابر با 18 ژانویه 2019

برگزاري سمينار آشنايي با اهداف آزمايشات ادواري در نيروگاه نكا

  • شنبه, 28 مهر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در پي اعلام نتايج آزمايشات سالانه بعمل آمده از كاركنان، سمينار آموزشي با هدف آشنايي كاركنان با اهداف آزمايشات ادواري و اقدامات پيشگيرانه از بيماريهاي شغلي در نيروگاه شهيدسليمي نكا برگزار شد.

در اين سمينار دكتر سيداميررضا مظفري متخصص طب كار و بيماريهاي شغلي، به تشريح و تحليل نتايج حاصله از آزمايشات سال گذشته و همچنين اقدامات مؤثر جهت پيشگيري از ابتلاء كاركنان به بيماريهاي شغلي پرداخت.

وي از انجام معاينات منظم كارگران صنايع به عنوان مهمترين مكانيسم كنترل فرايند حادثه ياد كرد و گفت: آزمايشات ادواري مهمترين و كم هزينه ترين اقدام پيشگيرانه از بيماريهاي شغلي است چرا كه بسياري از بيماريهاي شغلي را به شرط شناسايي به موقع ميتوان با هزينه و خسارت اندك، درمان و از پيشروي آن جلوگيري نمود.

اين پزشك با بيان اينكه معاينات ادواري و بدو استخدامي كاركنان ماهيت درماني و پيشگيرانه دارد، افزود: نهادينه كردن فرهنگ پيشگيري در كنار معاينات ادواري نياز به آموزش و افزايش سطح آگاهي كاركنان پيرامون وظايف شغلي، مخاطرات و نحوه مواجهه با آن دارد.

دكتر مظفري در ادامه ضمن تبيين اهداف معاينات ادواري، خاطر نشان كرد: تشخيص زودهنگام بيماريهاي ناشي از كار، درمان به موقع شاغلين، غربالگري و جلوگيري از پيشرفت بيماريها، پيشگيري از ابتلاء ديگر كارگران شاغل در شغل هاي مشابه و در نتيجه متناسب سازي وظايف شاغلان با شرايط روحي و جسمي آنان جهت جلوگيري از خطرات احتمالي از جمله اهداف اين آزمايش هاست.

مظفري در بخش پاياني سخنانش با بررسي نتايج آزمايشهاي ادواري بعمل آمده از كاركنان نيروگاه، عوامل افزايش دهنده آنزيم ها بويژه آنزيم هاي كبدي، علائم و راههاي پيشگيري از ابتلاء به بيماريهاي ديابت و هپاتيت را تشريح و بر نقش ورزش به عنوان ساده ترين راه تضمين سلامت تأكيد كرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3509

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی