امروز: یکشنبه 27 مرداد 1398 برابر با 18 آگوست 2019

نشست تيم تخصصي جهاد دانشگاهي مازندران با مديرعامل نيروگاه نكابرگزارشد

  • پنج شنبه, 26 مهر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش روابط عمومی نیروگاه شهید سلیمی نکا/ درنشست تيم تخصصي پژوهشگران جهاد دانشگاهي مازندران با مديرعامل نيروگاه شهيدسليمي نكا، بسترهاي بكارگيري ظرفيت هاي علمي شبكه پژوهشي كشور در زمينه توليد انرژي مورد بررسي قرار گرفت.

در اين نشست مديرعامل نيروگاه با استقبال از توسعه همكاري ها بين صنعت و نخبگان و دانشگاهيان گفت: اگر اين ارتباط دو جانبه به ارتباط سه جانبه بين حوزه علميه، دانشگاه و صنعت تبديل و مثلث معنوي، فني و جهادي بوجود آيد، مي تواند منتج به ثمرات ارزشمندي گردد.

محسن نعمتي با منحصر بفرد خواندن تكنولوژي و طراحي نيروگاه، تأمين قطعات نيروگاه در شرايط تحريمي را مستلزم كار جهادي دانست و افزود: با وضع تحريمها از 12 سال گذشته قطعه اي به ما ندادند و تأمين كالا دشوار شده است ولي به لطف خدا و همت همكاران و توليدكنندگان داخلي تاكنون واحدهاي نيروگاه به دليل كمبود قطعه متوقف نشده اند.

وي با اشاره به اقدامات و موفقيتهاي نيروگاه در زمينه ساخت داخل خاطرنشان كرد: با پيگيريهاي اداره ساخت داخل نيروگاه در پنج سال گذشته بيش از 33 هزار قطعه مورد نياز نيروگاه از طريق ساخت داخل تأمين شد، همچنين در سال گذشته كار ارزشمند Life time extension ) LTE ) توربين واحد يك يك گازي با هدف افزايش طول عمر واحدها و در پي آن مدرنيزه کردن توربين‌ها و تغيير شکل پره‌هاي توربين و کمپرسورها با هدف قابل توليد بودن در داخل كشور انجام شد و كار ساخت داخل با قوت و قدرت در حال پيشرفت و تكامل است.

نعمتي همچنين كار در صنعت را مستلزم داشتن روحيه بسيجي و تلاش جهادي دانست و گفت: صنعت براي رسيدن به شكوفايي و پيشرفت به كمك نخبگان و پژوهشگران نياز دارد و دانشگاهيان با سلاح علم و دانش ميتوانند روند پيشرفت صنعت را تسريع نمايند.

سپس رئيس جهاد دانشگاهي مازندران از تدوين بسته هاي چاره انديشي براي توسعه استان از سوي جهاد دانشگاهي مازندران خبر داد و گفت: مسئوليت پيگيري سياستها و پيشنهادهاي مطروحه در اين بسته به عهده كارگروه مديريت دانش ميباشد.

عبداللهيان از حوزه هاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي و اشتغالزايي به عنوان چهار حوزه فعاليت جهاد دانشگاهي ياد كرد و افزود: با عنايت به اينكه رويكرد جهاد در حوزه پژوهشي به سمت پژوهش هاي مسئله محور و برآوردن نيازهاي روز جامعه و در حوزه آموزشي نيز بر موضوع ايجاد اشتغال، مهارت آموزي و توانمندسازي متمركز گشته، زمينه هاي مناسبي براي همكاريهاي متقابل در اين دو حوزه وجود دارد.

وي در پايان بر آمادگي جهاد دانشگاهي براي كمك به نيروگاه در حل مسائل تأكيد كرد و گفت: ما در راستاي اداي دين به كشور، كمك به نيروگاه را وظيفه و رسالت خود ميدانيم و براي پيشرفت بهتر امور آماده همكاري با نيروگاه هستيم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3505

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی