امروز: پنج شنبه 02 خرداد 1398 برابر با 23 می 2019

نخستین خط پرواز بومی استان مازندران«وارش ایرلاین» در فرودگاه ساری افتتاح شد

  • سه شنبه, 17 مهر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نخستین خط پرواز بومی «وارش ایرلاین» با حضور استاندار مازندران و نماینده ولی فقیه در استان، در فرودگاه ساری افتتاح شد.

این خط پروازی بومی توسط شرکت هواپیمایی وارش در فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری افتتاح شدو همزمان از ترمینال مستقبلین  و مشابعین فرودگاه بین المللی ساری نیز بهره برداری شد

بهره برداری از ایرلان وارش، نخستین خط هوایی بومی استان مازندران

عملیات پروازی شرکت هواپیمایی وارش با حضور مسئولان استانی و شهرستانی مازندران به بهره برداری رسید.

به گزارش صدا و سیما ؛ در مراسم بهره برداری از این خط پروازی بومی آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان , محمد اسلامی استاندار و مسئولان فرودگاهی استانی و شهرستانی حضور داشتند .

آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اقدام عملیاتی استاندار مازندران در فراهم گردن زیرساخت های توسعه حمل و نقل هوایی در مازندران گفت: با این اقدام در یک خط بومی مسافران می توانند از خدمات سفر هوایی به اماکن متبرکه زیارتی و اماکن گردشگری استفاده کنند و این یکی از قول های عملیاتی استاندار مازندران است.

اسفندیاری قائم مقام مدیر عامل فرودگاههای کشور نیز با اشاره به تکمیل زنجیره هوایی در مازندران گفت : با پیگیری مسئولان استان , خط بومی هوایی راه اندازی شده است.

وی نصب دستگاه های تخصصی با وجود تحریم ها و راه اندازی حدود ۷ هزار مترمربع سالن انتظار را بخش دیگری از برنامه افتتاحیه فرودگاه برشمرد.

اسفندیاری با اشاره به دغدغه های فراوان حمل و نقل هوایی. در تحریم ها افزود:با ایجاد خط بومی ایرلاین استان مازندران به جمع استان های پیشرو پیوست.

قائم مقام مدیر عامل فرودگاههای کشور راه اندازی سیستم روشنایی در کنار دستگاه آیرولس را از مهمترین اقدامات انجام شده در فرودگاه دشت ناز  برشمرد و گفت : با آزادسازی بخشی از اراضی در حاشیه فرودگاه امکان روشنایی باند فرود نیز می تواند تحقق یابد.

اسلامی استاندار مازندران هم با اشاره به لزوم توجه به زیرساخت های توسعه ای مازندران و توسعه گردشگری و تورگردانی در بعد هوایی افزود : با راه اندازی خط پروازی وارش زمینه برای ورود و خروج مسافران فراهم می شود.

اسلامی افزود: هماهنگی با مراکز اقامتی، جامعه هتلداران مازندران، مراکز خدماتی و تورگردانی و رایزنی با تجار حاشیه خزر انجام شده است تا شاهد رشد گردشگران در استان باشیم.

وطن خواه مدیرکل فرودگاه های مازندران هم با اشاره به راه اندازی اولین خط بومی مازندران گفت : سالن انتظار استقبال کنندگان ویژه پرواز حجاج و زائران و مسافران در پروازهای داخلی و خارجی در مساحتی به متراژ ۷ هزار متر مربع بنا شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه سالانه ۹۷۰ هزار مسافر داخلی و خارجی در فرودگاههای استان ورود و خروج می شوند , افزود :  ۷۰ پرواز هفتگی در فرودگاههای استان انجام می شود.

حدادیان، مالک خط هوایی وارش نیز با اشاره به وجود ۴ هواپیمای گردشگری برای حمل و نقل مسافری گردشگری و زیارتی گفت :امکان راه اندازی خط وارش در فرودگاه های نوشهر و رامسر نیز وجود دارد.

وی هدف از سرمایه گذاری خط هوایی وارش را کمک به رشد گردشگری در مازندران عنوان کرد.

به گفته حدادیان برنامه ریزی برای قیمت گذاری مناسب ویژه مسافران نیز در حال انجام است و با توجه به شرایط اقتصادی مردم تعادل در قیمت گذاری برنامه ریزی شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3498

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی