امروز: پنج شنبه 02 خرداد 1398 برابر با 23 می 2019

شورای شهر ساری برای سرویس مدارس نرخ تعیین کرد

  • چهارشنبه, 28 شهریور 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 اعضای شورای اسلامی شهر ساری در سی امین نشست خود کرایه سرویس مدارس را نسبت به سال گذشته 14 تا 20 درصد اضافه کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بر اساس پیشنهاد شورای اسلامی شهر ساری، میانگین نرخ کرایه سرویس مدارس برای خودروی سواری از 900 هزار ریال سال گذشته برای هر دانش آموز در مسافت زیر سه کیلومتر به یک میلیون و 50 هزار ریال افزایش یافت.


کرایه سرویس مدارسی که سه تا پنج کیلومتر مسافت دارند و با خودروی سواری انجام می شود برای هر دانش آموز از 950 هزار ریال سال گذشته به یک میلیون و 100 هزار ریال رسید.
همچنین کرایه سرویس مدارس با خودروهای جمعی مانند ' ون ' برای مسافت تا پنج کیلومتر از 700 هزار ریال برای هر دانش آموز در سال گذشته به 850 هزار ریال افزایش یافت.
مصوبه شورای اسلامی شهر ساری در صورت تصویب از سوی فرمانداری شهرستان رنگ قانونی برای اجرا خواهد گرفت.
بر اساس قانون شوراها، فرمانداری تا دو هفته مهلت دارد نظر خود را نسبت به این مصوبه اعلام کند و در صورت عدم اعلام نظر، مصوبه به صورت خودکار قانونی خواهد شد.
**
نبود نظارت، مهم ترین مشکل اعمال نرخ مصوب
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ساری این مصوبه شورا را همانند سنوات گذشته به دلیل نبود اهرم مناسب نظارتی از سوی تاکسیداران غیر قابل اجرا دانست.
فرامرز نقیبی گفت: رانندگان سرویس معمولا نرخ را بیش از مصوبه شورا افزایش می دهند.
وی اضافه کرد: اگر قرار است که مصوبه شورای اسلامی شهر رنگ قانونی به خود نگیرد و افزایش خودسرانه همچنان ادامه داشته باشد، تصویب نرخ کرایه سرویس مدارس برای سال جاری بی معناست.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ساری هم خواهان برخورد با رانندگان متخلفی شد که مصوبات شورا را اجرایی نمی کنند.
کوروش یوسفی با تایید اجرایی نشدن مصوبه سال قبل شورای اسلامی شهر در مورد نرخ سرویس مدارس، گفت: این پیشنهاد در صورت تصویب از سوی فرمانداری شهرستان ساری باید با دقت نظارت شود و رانندگان نیز طبق قانون برخورد شود.
**
موافقت با افزایش 70 درصدی هزینه ساخت پل غیرهمسطح هلال احمر
شورای اسلامی شهر ساری همچنین در این نشست با افزایش 70 درصدی هزینه ساخت پل غیر همسطح هلال احمر که در آستانه پایان کار قرار دارد ؛ موافقت کرد.
بر اساس این مصوبه، هزینه ساخت پل غیر همسطح از 70 میلیارد ریال به 120 میلیارد ریال افزایش یافته است.
دلیل درخواست شهرداری ساری برای افزایش حدود 70 درصدی هزینه ساخت این پل، اشتباه در محاسبه هزینه ساخت از سوی مشاور اعلام شده است.
تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری نسبت به افزایش هزینه ساخت این پل اعتراض کرده و آن را ' تحمیلی ' به خاطر اشتباه محاسباتی مشاور طرح توصیف کردند و تاکید کردند که تنها در صورت تکرار نشدن چنین اشتباهاتی در آینده، با مصوبه موافقت کرده اند.
سی امین نشست شورای اسلامی شهر ساری تا ارسال خبر با شرکت هفت نفر از 9 عضو شورا برگزار شد.
این نشست پیشتر قرار بود روز شنبه 24 شهریور برگزار شود که با وجود اطلاع رسانی به دلیل مرخصی چهار عضو شورا به امروز موکول شده بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3484

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی