امروز: جمعه 03 اسفند 1397 برابر با 22 فوریه 2019

تشکیل مجمع خیران آب‌رسان/ اجرای طرح فاضلاب شهری در شمال کشور

  • یکشنبه, 03 تیر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون شرکت مهندسی و توسعه آب و فاضلاب کشور خواستار شد:تشکیل مجمع خیران آب‌رسان/ اجرای طرح فاضلاب شهری در شمال کشور..

معاون شرکت مهندسی و توسعه آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه اجرای طرح فاضلاب شهرهای حاشیه دریای خزر اولویت وزارت نیرو است، گفت: موافقت‌های اولیه برای پرداخت 265 میلیون یورو برای اجرای فاضلاب شهری توسط بانک توسعه اسلامی انجام شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، علی‌اصغر قانع بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات حوزه آبی این شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد، با تاکید بر افزایش مشارکت مردمی خواستار تشکیل مجمع خیران آبرسان شد و گفت: باید مشارکت مردم در حوزه آبرسانی افزایش یابد و این به‌عهده مدیران آب و فاضلاب در کشور و استان است.

معاون شرکت مهندسی و توسعه آب و فاضلاب کشور  با اشاره به کمبود بارش‌ها و افت شدید حفره‌های زیر زمینی در بعضی نقاط تا بیش از یک‌متر در سال، خاطر نشان کرد: اقداماتی برای جبران کمبودها از جمله حفر و تجهیز چاه در بخش سازه‌ای شده اما در بخش غیرسازه‌ای نیازمند کاهش و صرفه‌جویی در مصرف هستیم و اگر بتوانیم 10 تا 15 درصد در بخش مشترکان صنایع کاهش مصرف داشته باشیم تابستان امسال را با کمترین بحران اجتماعی پشت سر می‌گذاریم.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح فاضلاب شهرهای حاشیه دریای خزر اولویت وزارت نیرو است، تصریح کرد: موافقت‌های اولیه برای پرداخت 265 میلیون یورو برای اجرای فاضلاب شهری توسط بانک توسعه اسلامی انجام شد که پس از دریافت فاضلاب شهری در شهرهای تنکابن، نور، رویان، ایزدشهر و محمودآباد اجرا می‌شود.

قانع همچنین از اختصاص 700 میلیارد تومان برای طرح‌های آب‌رسانی روستایی توسط دولت در سال جاری خبر داد و افزود: اگر چه نیاز به منابع مالی بسیار بیشتر است اما از این محل یک‌هزار و 500 روستا را آب‌رسانی می‌کنیم.

معاون شرکت مهندسی و توسعه آب و فاضلاب کشور درباره آب‌رسانی بخش بلده از مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران خواست تا در اسرع وقت طرح مطالعاتی را تهیه و به دفتر فنی ارسال و در تامین مخازن مورد نیاز نیز با مشارکت 50 درصدی هر یک از شهرداری‌های شهرهای نور، رویان، بلده و ایزدشهر روند کار به صورت عملیاتی پیگیری شود.

قانع گفت: مازندران شرایط ویژه‌ای دارد و با توجه به میزبانی مردم از اقصی نقاط کشور، مشقت و سختی‌های خاص خود را دارد.

وی افزود: ذکر خدمات و آگاهی دادن به مردم و اطلاع‌رسانی خدمات انجام شده ضروری است و مردم باید بدانند در چهار سال گذشته ضریب بهره‌مندی در کل کشور شاید دو درصد هم نبود ولی در شهرستان نور 10 درصد افزایش داشتیم.

معاون شرکت مهندسی و توسعه آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه امسال 100 میلیارد افزایش اعتبار داشتیم، تصریح کرد: طرح‌های آبرسانی پایدار باید به موازات هم شروع شود زیرا در کار مقطعی و منابع ذخیره ردیف‌های اصلاح و بازسازی شبکه وجود ندارد و عمده کار باید در استان برنامه‌ریزی شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3390

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی