امروز: جمعه 03 اسفند 1397 برابر با 22 فوریه 2019

برگزاري مانور آمادگي در زمان نشت مواد شيميايي در نيروگاه نكا

  • پنج شنبه, 31 خرداد 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بمنظور افزايش ميزان آمادگي و سرعت عمل كاركنان و نيز ايجاد هماهنگي بين گروههاي عملياتي، مانور آمادگي در زمان نشت مواد شيميايي در نيروگاه شهيدسليمي نكا برگزار شد.

به گزارش كارشناس مسئول ايمني و بهداشت محيط كار، در اين كار تمريني كه با موضوع نشت مواد شيميايي همراه با مصدوميت يكي از كاركنان در تصفيه خانه شيمي نيروگاه سيكل تركيبي به اجرا در آمد، گروه هاي عملياتي از بخشهاي ايمني و آتشنشاني، درمانگاه، حراست، خدمات، شيمي سيكل تركيبي و درمانگاه شركت صدرا حضور داشتند

بخش عملياتي مانور در پي مشاهده نشت مواد شيميايي و درخواست كمك از اداره ايمني و درمانگاه توسط كاركنان شيمي سيكل تركيبي آغاز شد. پرسنل شيمي قبل از حضور اكيپ درماني مصدوم فرضي را به مكان دوش و چشم شويي هدايت و نسبت به شستشوي چشم و محل سوختگي پوست وي مبادرت كردند.

اكيپ درمانگاه پس از رسيدن به محل و انجام اقدامات اوليه مصدوم فرضي را به درمانگاه انتقال دادند، همزمان خنثي سازي و هدايت مواد شيميايي به مسير پساب توسط نيروهاي ايمني و آتش نشاني انجام پذيرفت و نيروهاي حراست با كمك پرسنل ايمني نسبت به كنترل محوطه، دور كردن افراد متفرقه و هدايت خودروهاي امدادي به محل وقوع حادثه مبادرت كردند.

همچنين در اين مانور اكيپ اعزامي درمانگاه شركت صدرا نيز در محل حادثه حضور يافتند و در زمينه كمك به مصدوم و انتقال ايشان به درمانگاه همكاري نمودند.

درپايان گروه پاكسازي نسبت به تميز كاري محل و برداشتن موانع اقدام كردند.

مراحل اجرايي اين مانور طبق سين برنامه با موفقيت انجام شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3386

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی