امروز: چهارشنبه 29 اسفند 1397 برابر با 20 مارس 2019

شهردار نکا: ساحل «مروارید» نکا زیباتر می‌شود/ شرایط اقامت شبانه برای گردشگران در پارک جنگلی «قرمرض» فراهم می‌شود

  • سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شهردار نکا در همایش روز شوراها با بیان اینکه ساحل دریای مروارید نکا یکی از سواحل بسیار زیبای مازندران خواهد شد، گفت: یکی دیگر از ظرفیتهای تفریحی توریستی در نکا، پارک جنگلی قرمرض است که در نظر داریم تا شرایط اقامت شبانه برای گردشگران در این منطقه فراهم شود.

سید مهدی احمدی روز گذشته مصادف با روز شورا در همایشی که به همین منظور به میزبانی شهرداری و شورای شهر نکا در مجتمع امام علی(ع) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با حضور مقامات استانی و نمایندگانی از شوراهای اسلامی شهر و روستاهای مازندران برگزار شد، اظهار داشت: شهر نکا در دوران انقلاب و پس از آن خدمات ارزشمندی را تقدیم نظام اسلامی داشته است و در سالهای اخیر نیز جوانانی از این دیار در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در سوریه به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه نکا شهری محروم است، افزود: این شهر مورد بی‌مهری استان و کشور قرار گرفته است در حالیکه ظرفیتهای خوبی برای پیشرفت دارد

شهردار نکا با اشاره به گذشت 6 ماه از حضورش در شهرداری گفت: در این مدت شاهد هستم که مردم چقدر در حفظ ارزشها کوشا هستند و در تمامی صحنه‌ها حضوری فعال دارند.

احمدی با تأکید بر اینکه نکا با قدمتی دیرین دارای سه ظرفیت تفریحی توریستی شامل جنگل، رودخانه و دریا است، اظهار امیدواری کرد که ساحل دریای نکا را در تابستان امسال متفاوت از سال قبل خواهید دید، این ساحل در جغرافیای شهرستان برادر یعنی بهشهر قرار دارد و در اختیار نکا قرار داده شده است لذا با ساماندهی‌هایی که برای آن انجام خواهیم داشت، این محدوده یکی از سواحل بسیار زیبای مازندران خواهد شد.

وی همچنین درباره جنگل 10 هکتاری قرمرض که به شهرداری واگذار شده است، گفت: برای اینکه سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این منطقه داشته باشیم فراخوان دادیم اما پای سرمایه‌گذار به نکا باز نشد و کار را خودمان آغاز کردیم.

احمدی افزود: پارک جنگلی قرمرض در قالب تفاهمنامه در اختیار شهرداری قرار دارد  و مقرر شد تا پایان سال 97 شرایط رفاهی به گونه‌ای در آن منطقه مهیا شود که اگر مسافر و گرشگری بخواهد تا چند شب را نیز در آنجا بماند، امکان‌پذیر باشد.

شهردار نکا به دیگر ظرفیت رودخانه این شهر اشاره و تصریح کرد: رودخانه نکا به طول 4.5 هکتاری از مرکز شهر می‌گذرد و حتی می‌توانیم پل دوم را نیز بر روی نکارود نصب کنیم.

وی همچنین به ساخت پل 30 متری به نام آزادگان در نکا اشاره و اظهار امیدواری کرد که این پروژه در 25 مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، افتتاح شود.

احمدی در پایان به دیگر ظرفیت شهری نکا در حوزه تفریحی توریستی اشاره و خاطرنشان کرد: سد لاستیکی با هزینه‌ای بالغ بر 3 میلیارد تومان ساخته شد اما بلااستفاده است، مقرر شد که رودخانه نکا را از آب منطقه‌ای تحویل بگیریم و ساماندهی بستر و بازسازی نکارود را در دستور کار شهرداری قرار بدهیم/منبع: آوای خزر.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3354

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی