امروز: چهارشنبه 21 آذر 1397 برابر با 12 دسامبر 2018

فرمانده یگان محیط زیست مازندران: کاری نکنیم نوار سبز کشور از بین رود/لزوم پرهیز از روشن کردن آتش در طبیعت مازندران

  • دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مسلم آهنگری اظهار کرد: امسال باتوجه به بحث خشکسالی باید خیلی مراقب باشیم و در زمان حضور در جنگل از روشن کردن آتش در سطح جنگل‌های مازندران پرهیز کنیم و در صورت ضرورت حتما از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنیم.

وی به آتش‌سوزی در جنگل‌های نوشهر روزهای ابتدایی امسال اشاره کرد و افزود: بیش از 100 هکتار از جنگل‌های این شهرستان براثر آتش‌سوزی طعمه حریق شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران بیان کرد: توصیه‌ ما به تمام مسافرانی که وارد جنگل‌های مازندران می‌شوند این است که این جنگل‌ها نوار سبزی در کل کشور است که باید به تمام توصیه‌ها و هشدارها توجه کنیم درغیر این صورت در سال‌های آینده طبیعت و جنگلی نخواهیم داشت.

*وضعیت ناگوار پسماند در مازندران

این مسؤول به وضعیت ناگوار پسماند و زباله در مازندران اشاره کرد و افزود: زباله به‌راحتی در سطح جنگل‌ها و طول نوار ساحلی رهاسازی می‌شود بدون اینکه به این موضوع توجه شود که این زباله تا سال‌های سال در طبیعت باقی می‌ماند و تجزیه نمی‌شود.

*نباید آرامش حیات‌وحش را از آنان سلب کنیم

آهنگری در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه این روزها فصل زاد ولد حیوانات در طبیعت مازندران است، گفت: نباید به هیچ وجه در جنگل‌ها قدم بزنیم و آرامش حیوانات را از آنان سلب کنیم؛ چراکه حیات‌وحش نیز نیاز به آرامش دارند./فارس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار عمومی
بازدید کد خبر: 3351

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی