امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

خسارت 8.6 میلیارد تومانی سیل به زیرساختهای گردشگری مازندران

  • سه شنبه, 06 فروردين 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران اعلام کرد: خسارت 8.6 میلیارد تومانی سیل به زیرساختهای گردشگری مازندران

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: سیل اخیر در استان، 8.6 میلیارد تومان به بخش گردشگری خسارت وارد کرد.

به گزارش مهروان خبر از ساری، سیف‌الله فرزانه بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد خدمات سفر مازندران با اشاره به همزمانی نوروز و سیل اخیر در استان ضمن تسلیت به درگذشتگان حادثه سیل اظهار کرد: ساختمان‌ها، بناهای تاریخی و برخی از نمایشگاه‌های صنایع دستی و سوغات استان نیز از خسارات سیل در امان نبودند

.دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران افزود: برآورد خسارت به این اماکن 8 میلیارد و 600 میلیون تومان است که به استانداری اعلام شده و در اختیار مسئولان کشوری قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران بیان کرد: در روز پنجم فروردین ماه نیز دو نمایشگاه ملی در نور و نوشهر برگزار شد.

فرزانه تصریح کرد: در شهرستان نور حدود 90 غرفه صنایع دستی و سوغات با همکاری فرماندار، اصناف، شهردار و شورای اسلامی دایر شد، در نوشهر نیز 2 هزار متر زمین توسط شهرداری و شورای شهر به نمایشگاه اختصاص یافت که 147 غرفه شامل 116 غرفه صنایع دستی، 31 غرفه سوغات، 2 غرفه گل و یک غرفه کتاب داشتیم و 21 رشته صنایع دستی در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

وی در پایان گفت: از 27 اسفندماه 97 تا پایان روز پنجم فررودین امسال، 6 میلیون و 543 هزار و 780 نفرشب اقامت به ثبت رسیده است و 4 میلیون و 656 هزار و 882 نفر از اماکن گردشگری و فرهنگی استان مازندران بازدید کردند.

بنابراین گزارش پل تاریخی شاپور شیرگاه، ساختمان شهربانی بابلسر، حمام تاریخی گلوگاه، عمارت افغان‌نژاد بهشهر، زیرساخت‌های توسکاچشمه و دریای آرام گلوگاه و منطقه گردشگری جوارم سوادکوه ازجمله نقاط گردشگری و میراثی در استان بودند که در سیل اخیر دچار خسارت شدند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
بازدید کد خبر: 3611

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی